Alaska

W tym roku Biuro Podróżników Flugo miało przyjemność przygotować indywidualny, szyty na miarę, wyjazd na Alaskę dla jednego z naszych klientów VIP.

W dniu 15.07.2023 odbywała się uroczystość 100-lecia oddania linii kolejowej i mostu budowanego przez Rudolfa Modrzejewskiego w miejscowości Nenana na rzece Tenana na Alasce. Goście biorący udział w tym wydarzeniu mieli okazję do poznania historii tego miejsca, a przy okazji odkrywania i podziwiania przepięknych zakątków Alaski. Podróż zaczęła się od przejazdu jednym z najsłynniejszych pociągów na Alasce, czyli Denali Star Train na odcinku z Fairbanks do Nenana. Nenana to niewielka osada licząca niewiele ponad 300 mieszkańców, której najważniejszym punktem jest Muzeum Koleji Państwowych również zwiedzane przez naszych Gości. Po kilku dniach pobytu w tej niewielkiej wiosce czas na kolejny etap podróży – znów pociągiem – na trasie Nenana do Anchorage. Flagowy pociąg Alaska Railroad. Każdego dnia Denali Star wyrusza z Fairbanks na południe do Anchorage w 12-godzinną podróż – nasi Goście skorzystali z krótszej opcji z miejscowości Nenana. Po drodze Denali Star zatrzymuje się w Wasilla, Talkeetna i Parku Narodowym Denali. W pogodny dzień pasażerowie mogą podziwiać spektakularne widoki na górę o tej samej nazwie: Denali, najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Codzienny rozkład jazdy i popularne miejsca docelowe sprawiają, że Denali Star jest idealnym miejscem do podróżowania po Alasce. Następnie nasi Goście zostali przewiezieni prywatnym samochodem z kierowcą do wybranego wcześniej hotelu w miejscowości Seward. Znajduje się tam terminal portowy, z którego rozpoczęła się ostatnia część podróży, czyli rejs Norwegian Cruice Line do Vancuver. Podczas tego ekskluzywnego rejsu nasi Goście odkrywali piękno Alaski od strony wody, a konkretnie Icy Strait Point, gdzie mogli zaobserwować humbaki, morświny i lwy morskie. Atrakcją było również pieczenie łososia w Juneau. Dodatkowo mogli poczuć dreszczyk emocji podczas jazdy psim zaprzęgiem w Skagway.

Podczas dwunastodniowego wyjazdu do największego stanu Ameryki nasi Goście zobaczyli całe piękno Alaski, przemierzyli tysiące kilometrów, by odkryć jej najważniejsze zakątki. „The Last Frontier”, czyli „Ostatnia granica” jak nazywana jest Alaska to kolejny punkt na mapie naszych Gości i zapewne nie ostatni!