BALI DLA ODKRYWCÓW

}

21 dni

Bali

2 osób

Na wyspie Bali, w otoczeniu rajskiej przyrody i uśmiechniętych mieszkańców, odnajdziecie harmonię i spokój. Bali to najbardziej znana indonezyjska wyspa słynąca z pięknych plaż, bujnej roślinności, pól ryżowych, wulkanów, folkloru i sztuki. Mówi się o niej czasem „wyspa świątyń” –jest ich tam aż 30 tysięcy!

 

Cel wyjazdu:
• Eksploracja najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na Bali
• Odpoczynek
• Podróż w głąb siebie, by poczuć harmonię, spokój i wewnętrzną moc
• Dostarczenie Uczestnikom wyjazdu unikalnych wrażeń 

Koncepcja wyjazdu:
• Bali –wyspa Bogów
• Wypoczynek na plażach Bali i Gili
• Na całej trasie podróż prywatnym busem
• Zwiedzanie Bali w małej kameralnej grupie według programu
• Opieka polskojęzycznego lidera
• Wieczorki przy muzyce na żywo
• Poznawanie smaków kuchni indonezyjskiej, kultury, religii i zwyczajów Balijczyków

Polska znajduje się wśród krajów, które uprawnione są do ubiegania się o VOA, czyli Visa on Arrival. Wiza upoważnia do 30-dniowego pobytu na wyspie. Cała procedura przebiega gładko. Możesz kupić wizę online lub po wylądowaniu w okienku. Nie zabiera to dużo czasu. Koszt wizy to 500.000 rupii indonezyjskich, około 35 USD. Płatność gotówką lub kartą. Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Indonezji.

Do Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień zalecanych należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Na Bali wprowadzono całkowity zakaz używania jednorazowych wyrobów plastikowych.

Bali jest wyspą należącą do Indonezji i leży na ósmym stopniu szerokości południowej na Oceanie Indyjskim. Klimat Bali jest określony jako tropikalny, co oznacza, że jest z reguły bardzo gorąco, a wilgotność powietrza jest stosunkowo wysoka.

Obiekt znajduje się we wschodniej części Bali, czyli tam gdzie toczy się prawdziwe balijskie życie, a nie jak w innych częściach podobnych do naszego gwarnego i typowo turystycznego Trójmiasta. Obiekt daje bardzo dużo swobody i intymności, obejmuje jedynie 4 domki, co powoduje, że człowiek nie czuje skrępowania. Domki znajdują się wśród różnorodnej zieleni, otoczonej drzewami bananowca i palmami. Do dyspozycji 3 domki dwuosobowe i 1 domek czteroosobowy. Prowadzony przez Polkę, wraz z mężem, rdzennym Balijczykiem. Czuć w tym miejscu dobrego ducha, przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę, gościnność i zaangażowanie w pozytywny odbiór każdego Gościa.

 

 

 

Pokoje urządzone na styl balijski, bardzo czyste i przyjemne. Obiekt oferuje w cenie pyszne śniadania. Dostęp do kuchni, lodówki. Kawa, herbata, woda do dyspozycji gości. Cały obiekt i basen do dyspozycji tylko naszej małej kameralnej, maksymalnie 10-cio osobowej grupy. Położony w zacisznej okolicy, wystarczy wyjść z oazy spokoju, żeby zobaczyć prawdziwe życie Balijczyków. Nieopodal znajduje się szkoła, pralnia, pola ryżowe, świątynie i bardzo przyjaźni Balijczycy.

Linie lotnicze: Emirates

1 EK 180L 06AUG 2 WAWDXB*SS7  1510  2255  /DCEK /E
2 EK 368L 07AUG 3 DXBDPS*SS7  0325  1635  /DCEK /E

1 25.08 DPS 18:45 – 19:35 CGK QZ 811
2 EK 359K 26AUG 1 CGKDXB*SS1  0040  0530  /DCEK /E
3 EK 179K 26AUG 1 DXBWAW*SS1  0810  1215  /DCEK /E

 

• Waluta – Rupia Indonezyjska, 1 USD to około 14500 IDR, 1 IDR to około 0,00030 PLN
• Język urzędowy – indonezyjski, na wyspie Bali etniczny język balijski, bez problemu porozumieć się można w języku angielskim a czasem nawet i polskim
• Możliwe zaplanowanie wycieczek fakultatywnych dodatkowo płatnych (trekking na wulkan Batur 1717 mnpm 85 USD, jednodniowy trekking na wulkan Agung 3142 mnpm 100 USD, dwudniowy z noclegiem 130 USD) oraz inne wedle zainteresowania.
• Karta telefoniczna z internetem 35 GB około 200.000 IDR, 16 USD, karta rejestrowana na podstawie paszportu, ważna 30 dni, potem wygasa
• Alkohol na wyspie jest stosunkowo drogi, można wieźć 1 litr alkoholu wysokoprocentowego
• Piwo lokalne Bintang, butelka duża koszt około 45.000 RI – 3USD, drinki z lokalnego Araku około 55.000 – 4 USD, Drink np. Mojito około 75.000 IDR – 5 USD
• Świeże koktajle owocowe, naturalne około 20.000 IDR – trochę ponad 1 USD, świeży kokos około 15.000 – 1 USD
• Posiłki – jedzenie z najprostszych ulicznych Warungów to około 15-20.000 IDR – ponad 1 USD, zapewne spróbujemy z już znanego i sprawdzonego; w Warungu o wyższym standardzie cena zaczyna się od 45.000 – 100.000 IDR – 3-8 USD; w restauracjach koszt od 70.000 – 150.000 IDR-5-10 USD, w wykwintnych ceny od 1500.000 IDR
• Wejście na plażę 10.000 IDR – 0,8 USD
• Masaże relaksacyjne na plaży 120.000-150.000 – 8-10 USD
• Masaż zamówiony do miejsca naszego pobytu – 200.000 – 15 USD – wykonywany przez Gununga – niesamowita sprawa, łączy masaż balijski z akupresurą, chiropraktyką i reiki. Pomaga uwolnić się od stresu, odprężyć, rozluźnić i pozbyć wszystkich obciążeń.

dzień 1 - 06.08.2024

Zbiórka na lotnisku, wylot do Dubaju

dzień 2 - 07.08.2024

 

Wylot do Denpasar

Transfer do hotelu w Kuta, około 15-20 minut.

Zakwaterowanie. Pobyt 2 noce.
Wypoczynek po podróży.
Kolacja – dodatkowo płatna

dzień 3 - 08.08.2024

Śniadanie
Po śniadaniu zaczynamy zwiedzanie połączone z odpoczynkiem na plażach Uluwatu
Lunch w pakiecie.
Około godziny 15 przejazd do świątyni na skale Pura Luhur Uluwatu z wieczornym pokazem balijskiego tańca w ogniu – Kecak. Pokaz obejrzymy w atmosferze zachodzącego słońca. Świątynia Uluwatu to jedna z 9 najważniejszych światyń dla Balijczyka. Położona na 70 metrowym klife, między niebem a morzem z imponującym widokiem na Ocean Indyjski.
Kolacja w Jimbaran, nadmorskim miasteczku, które słynie z restauracyjek z najlepszymi owocami morza – dodatkowo płatna
Nocleg

dzień 4 - 09.08.2024

Śniadanie
Wykwaterowanie i transfer z Kuta do naszego docelowego miejsca zakwaterowania Rumah Santai Gusti&Gosia House w Prasi
Odpoczynek przy basenie, możliwe masaże (dodatkowo płatne), lunch (dodatkowo płatny)
Kolacja powitalna w New Queen w Candidasa z muzyką na żywo ( kolacja i drink powitalny w cenie)

dzień 5 - 10.08.2024

Śniadanie
Relaks na plaży (Virgin Beach – jednej z najładniejszych plaż na Bali)
Lunch na plaży – dodatkowo płatny
Rejs tradycyjną łodzią Jukung – czas trwania 1-1,5h – w pakiecie
Możliwość skorzystania z masaży relaksacyjnych na plaży – dodatkowo płatne.
Relaks przy basenie.
Kolacja na miejscu lub w Candidasa – dodatkowo płatna

dzień 6 - 11.08.2024

Śniadanie
Po śniadaniu pojedziemy do świątyni Lempuyang – usytuowana na szczycie góry Bisbis, jest bardzo ważnym miejscem kultu dla Balijczyków. Brama do świątyni z pięknym widokiem na wulkan Agung jest bardzo popularnym motywem do zdjęć. Nasza wizyta połączona będzie z medytacją i modlitwą z kapłanem w części świątyni niedostępnej dla zwykłego turysty.
Na tę okoliczność specjalnie dla każdego z nas zostaną uszyte typowe stroje balijskie. Przeniesiemy się tym samym w zupełnie inny wymiar.

Lunch w Bali Asli – wliczony w cenę pakietu. Restauracja bardzo klimatyczna z pięknym widokiem na wulkan i pola ryżowe.

Następnie udamy się do Ogrodów Tirta Gangga – Królewskie ogrody wodne zbudowane na zlecenie króla Karangasen. Ogródy pięknie położone, ze stawami pełnymi ryb, kwiatów lotosu. Ziemia jest nadal własnością rodziny królewskiej, ale zostały udostępnione dla wszystkich.
Wieczorny relaks przy basenie.
Kolacja na miejscu lub w lokalnej restauracji – dodatkowo płatna.

dzień 7 - 12.08.2024

Śniadanie
Odpoczynek na plaży Virgin Beach. Korzystanie z uroków natury.
Lunch – dodatkowo płatny
Możliwe masaże – dodatkowo płatne
Kolacja w New Queen w Candidasa z muzyką na żywo – dodatkowo płatna

 

dzień 8 - 13.08.2024

Śniadanie
Jednym z punktów naszego dzisiejszego dnia będzie Targ w Amlapurze, gdzie zobaczymy owoce i warzywa niespotykane w Polsce, różne ich odmiany. Zobaczymy jak Balijczycy zaopatrują się w mięso, ryby i inne artykuły. Możliwość zakupów.
Przeżyciem dla oka i duszy będzie krótki trekking przez pobliskie pola ryżowe połączony z modlitwą i z Melukat, czyli z ceremonią oczyszczania w świętych źródłach. Miejsce nie jest turystyczne, spotkać tam można głównie rdzennego Balijczyka.
Lunch – w pakiecie
Spacer i chwila odpoczynku na czarnej wulkanicznej plaży Bug Bug. Plaża uczęszczana przez mieszkańców.
Wieczorny relaks przy basenie z integracją.
Kolacja na miejscu lub w restauracji – dodatkowo płatna
Możliwe masaże na miejscu – dodatkowo płatne.

dzień 9 - 14.08.2024

Wczesne śniadanie
Wyjazd na 2 dniową wycieczkę.
Tego dnia udamy się na największy wodospad na Bali – Sekumpul – co w języku indonezyjskim oznacza spotkanie, zbiórkę i właśnie jest to miejsce, gdzie spotyka się ze sobą kilka mniejszych wodospadów tworząc majestatyczny Sekumpul. Wodospad niespełna stumetrowy jest nieoficjalnie nazywany ósmym cudem świata.
Lunch – wliczony w cenę pakietu
Przejazd do Hot Springs Banjar, gdzie w gorących źródłach będziemy mogli zrelaksować się w nietypowym dla nas miejscu, podobnym do Swiątyni Tirta Empul, którą na kolejnych wycieczkach będziemy mogli zobaczyć na żywo.
Wieczorny relaks na plaży przy zachodzie słońca.
Kolacja – dodatkowo płatna
Nocleg w Lovinie

dzień 10 - 15.08.2024

Dziś dzień przywitamy o wschód słońca wraz z delfinami (realizowane łódką) w cenie pakietu.
Śniadanie, wymeldowanie i wyjazd z hotelu.
W drodze powrotnej zawitamy do wodospadu GitGit. To w zasadzie dwa wodospady mające to samo źródło i to samo ujście. Znajduje się w środku dżungli co daje dodatkową możliwość na dotknięcie okiem flory i fauny typowej dla tego regionu świata.
Ważnym punktem dzisiejszego dnia będzie Świątynia Ulun Danu na jeziorze Bratan, która jest rozpoznawalna na całym świecie. Dla wielu znana tylko z pocztówek i zdjęć. Poświęcona bogini wód i urodzaju Dewi Danu. Jezioro jest trzecim co do wielkości na Bali i wypełnia wygasły krater wulkanu Catur. Balijczycy wierzą, że jest ono głównym żródłem nawadniania pól ryżowych. Każdy rolnik musi odwiedzić tą Świątynie przynajmniej raz w roku, gdzie modlą się o pomyślne zbiory i dostatek wody.

Lunch w pięknych okolicznościach przyrody – wliczony w cenę
Późny powrót do Rumah Santai.
Kolacja na miejscu z dowozem – dodatkowo płatna.
Relaks przy basenie.

dzień 11 - 16.08.2024

Śniadanie
Czas wolny na relaks na plaży.
Lunch – dodatkowo płatny
Możliwe zamówienie masażu na plaży lub w obiekcie – dodatkowo płatne.

Przejazd do Canidasy, kolacja – dodatkowo płatna. Muzyka na żywo.

dzień 12 - 14 - 17-19.08.2024

Wczesne śniadanie
Przejazd do portu, rejs łodzią na wyspę Gili Trawangan.
Tutaj spędzimy 2 najbliższe noce. Pobyt tutaj to czas głównie na relaks, odpoczynek, totalny chillout, spacery, snorkeling, wspólne rozmowy o Indonezji i nie tylko oraz integrację.
Podczas pobytu w cenie pakietu snorkeling z żółwiami.
Śniadania wliczone w cenę. Obiady, kolacje, napoje wedle własnego uznania – są dodatkowo płatne.
Po powrocie możliwość kolacji w New Queen z muzyką na żywo – dodatkowo płatna.

dzień 15 - 20.08.2024

Śniadanie
W planie dnia dzisiejszego wycieczka do Małpiego Lasu w Sangeh. Magiczny las, pośrodku którego wznosi się świątynia, zamieszkały przez makaki. Miejsce zachwyci wszystkich, którzy szukają atrakcji poza utartymi szlakami.
Lunch – w cenie pakietu
Jednak najważniejszym punktem dzisiejszego programu będą tarasy ryżowe w Jatiluwih.
To tarasowe pola ryżowe wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, najbardziej rozległe i malownicze (obszar 33 km kw). Kilka ścieżek spacerowych, otoczenie gór, soczysta zieleń i świeże powietrze sprawiają, że to miejsce jest uwielbiane nie tylko przez fotografów ale przede wszystkim przez amatorów pięknych widoków i ceniących przyrodę.
Przejazd na kolację do Candidasy lub zamówienie z dowozem – dodatkowo płatna.
Wieczorny relaks przy basenie

dzień 16 - 21.08.2024

Śniadanie
Po śniadaniu pojedziemy do Świątyni Besakih – Świątyni Matki, najważniejszej dla Balijczyków. Pura Besakih (najczęstsze określenie)) usytuowana jest na zboczach wulkanu Agung. Z bardzo ciekawą historią, której będziemy mieli przyjemność nie tylko wysłuchać ale zobaczyć gołym okiem.
Po zwiedzaniu świątyni chwila czasu na ewentualne zakupy. Następnie pojedziemy na lunch z pięknym widokiem na świętą górę Agung i pola ryżowe. Lunch w cenie pakietu.
Następnie przejazd do Pałacu Ujung – pałac królewski na wodzie. Miejsce bardzo urokliwe i godne zobaczenia
Przejazd do hotelu, odpoczynek przy basenie.
Kolacja na miejscu lub w Candidasa – dodatkowo płatna.

dzień 17 - 22.08.2024

Wschód słońca to świetny czas na zdjęcia i uwiecznienie pięknych widoków ale również na pyszne plenerowe śniadanie i w takich cudownych okolicznościach przyrody delektować się smakiem ciepłej kawy i herbaty.
Następnie przejazd przez lawę i czarny wulkaniczny piasek. Czas na zdjęcia indywidualne i grupwe. Nie obejdzie się bez wariacji i śmiechu.
Przejazd do miejsca gdzie będziemy uczestniczyć w prywatnej ceremonii błogosławieństwa, po której udamy się do kaldery Alam na lunch.
Około 13 wyruszymy w drogę powrotną.
Około 14.30 jesteśmy z powrotem w Rumah Santai.
Czas na relaks przy basenie, masaże (dodatkowo płatne), spacer.
Kolacja – dodatkowo płatna.

dzień 18 - 23.08.2024

W Umah Bali Kuno zaobserwujemy również proces palenia kawy, będziemy degustować różnego rodzaju kawy, m.in. najdroższą kawę na świecie Luwak, herbaty oraz dla chętnych arak. Nauczymy się jak robić koszyczki ofiarne. Jest szansa na chwilę zakupów.
Następnie przejazd na pola ryżowe Tegallalang. Piękne miejsce, ale bardzo komercyjne, stworzone pod turystykę masową. Chwila czasu na zdjęcia. Możliwość skorzystania z Huśtawek (dodatkowo płatne)
Kolejnym punktem zwiedzania będzie Świątynia Tirta Empul – na jej terenie bije źródło świętej wody. Miejsce kultu dla Balijczyków. Legenda głosi, że źródło zostało stworzone przez boga Indrę i miało przywracać siłę i gwarantować nieśmiertelność. Miejsce modlitwy, składania ofiar, oczyszczania w świętych źródłach a możemy w tym miejscu to wszystko zobaczyć.

dzień 19 - 24-08.2024

Śniadanie
Relaks na plaży
Lunch – dodatkowo płatny
Masaże na życzenie – dodatkowo płatne. Czas na ostatnie ewentualne zakupy.
Kolacja pożegnalna na plaży z ogniskiem i muzyką w tle – w pakiecie

dzień 20 - 25.08.2024

Śniadanie

Poranny relaks przy basenie i ostatnie dopakowanie bagaży.

Wykwaterowanie. Wyjazd około 14.30 – 15.00

Lekki lunch – dodatkowo płatny

Transfer na lotnisko

Pożegnanie z Bali

18.45 wylot do Dżakarty

19.35 Przylot do Dżakarty

dzień 21 - 26.08.2024

00.40 Wylot do Dubaju
12.25 Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży.

cena

16400 PLN

cena obejmuje

Przelot liniami lotniczymi Emirates na trasie Warszawa-Dubaj-Bali-Dżakarta-Dubaj-Warszawa
Przelot Air Asia na trasie Bali –Dżakarta
16 nocy w domach ze śniadaniami
2 noclegi w Kuta ze śniadaniami
1 nocleg w Lovinie ze śniadaniem
2 noclegi na Gili Trawangan ze śniadaniem, transfery do/z portu, łodź
Wyżywienie: uwzględnione w programie
Atrakcje według programu
Atrakcje według programu
Transfery z/na lotnisko
Prywatny Bus podczas całego pobytu do wykorzystania według programu – nie dotyczy wyspy Gili
Strój balijski szyty na miarę, który wykorzystamy podczas ceremonii
Ubezpieczenie turystyczne Kl 200.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 20.000 pln, BP 2.000 PLN, OC 50.000 EUR
Opiekę polskojęzycznego Lidera Flugo
Ubezpieczenie TFG

cena nie obejmuje

  Wizy VOA około 35 USD (500.000 RI) płatność gotówką lub kartą na lotnisku
  Obiadów, kolacji, napoi nie wymienionych w programie (zob. informacje dodatkowe) 
  Prywatnych wydatków uczestników np. masaży
  Zwyczajowych napiwków