Irak – Kuwejt – Katar

}

9 dni

Irak

min. 2 osoby

BAGDAD – BABILON – KAFEL – KARBALA – NADŻAF – KUFA NASIRJIA – UR – MOKRADŁA AHWAR – BASRA – KUWEJT (KATAR)

Irak to podróż do kolebki cywilizacji, krainy Babilonu i Ogrodów Edenu – kraju, który przez ostatnie kilkanaście lat zamknięty był na turystkę i możliwość swobodnego podróżowania.

  • termin  06-14.04.2024
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument podróży paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy, bez pieczęci z Izraela oraz Taby w Egipcie
dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Iraku.

dzień 2

Przylot do Bagdadu. Zakwaterowanie. Śniadanie, po którym udamy się na zwiedzanie miasta. Zaczniemy od Katedry Saydat al Najat w dzielnicy Karade, zaprojektowanej w 1952 r. przez polskiego architekta Kafkę. Projekt odnosi się do łodzi, w której Jezus łowił ryby z uczniami. W pobliżu katedry, w 2010 roku doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 47 osób, w tym dwóch księży. Arcybiskup Bagdadu w 2011 roku podjął decyzję o odbudowie Katedry. Następnie zwiedzanie Starego Bagdadu oraz lunch w najpopularniejszej restauracji w tej części miasta – Rasoul Abu Al Gimer Restaurant. Po lunchu udajemy się na Abu Nawas Street, a następnie do dzielnicy Adamiyah, gdzie jemy kolację. Następnie spacer po ulicy złotników. Powrót na kolację i nocleg.

dzień 3

Śniadanie. Udamy się do Iraqi Museum. Następnie na Al- Mutanabi Street, nazwanej na cześć klasycznego poety irackiego, żyjącego w X wieku, wypijemy tradycyjną herbatę w najbardziej znanej bagdadzkiej kawiarni – Shabandar Cafe. Następnie zwiedzimy Rynek Miedzi. Kolejny punkt to Stare Miasto, gdzie wypijemy soki w najstarszym działającym punkcie ze świeżymi sokami – Raisin Hajj Zabala, założonym w 1920 roku. Lunch. Następnie powrót do hotelu na krótki odpoczynek i odświeżenie. Kolacja w tradycyjnej restauracji irackiej, przy muzyce na żywo. Nocny spacer po tętniącej po zmroku życiem ulicy Karade.
Powrót na nocleg.

dzień 4 - Wypoczynek nad Morzem Martwym

Śniadanie. Po drodze do Karbali zatrzymamy się w Babilonie – jednym z największych miast starożytnej Mezopotamii, które zostało całkowicie odbudowane przez Saddama Husseina. Wcześniej były tam tylko ruiny. Centralny pałac w mieście odbudowano z najwyższą starannością. Według jednej z wersji, w pierwotnym pałacu zmarł Aleksander Wielki – siedząc na tronie, w otoczeniu swoich generałów. Tutaj również możemy podziwiać zrekonstruowaną, znaną z Muzeum Berlińskiego, Ishtar Gate. W Babilonie będziemy podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Eufrat oraz zwiedzimy jeden z największych pałaców Saddama. Po drodze zatrzymamy się w Kafel. Odwiedzimy sanktuarium proroka Ezechiela oraz przespacerujemy się po starym mieście. Lunch. Następnie udamy się do Karbali – świętego miasta Szyitów. Odwiedzimy imponujące, leżące w centrum miasta sanktuaria Imama Husseina i jego brata Imam Abbasa oraz zwiedzimy Stare Miasto. Następnie kolacja i powrót na nocleg.

dzień 5

Śniadanie, po którym wyjazd do Nadżafu, świętego miasta Szyitów. Zwiedzanie sanktuarium Alego – zięcia Proroka Mahometa i czwartego Kalifa. Kolejno zwiedzanie starego miasta. Następnie udamy się do Kufy. Krótkie odwiedziny w meczecie, zbudowanym wg wierzeń w miejscu, gdzie przebywał m.in. pierwszy człowiek – Adam oraz kilku proroków znanych ze Starego Testamentu. W drodze do Nasirijj – lunch. Przyjazd do Nasiriji i krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie
miasta, w tym ulicy złotników. Kolacja i powrót na nocleg.

dzień 6

Śniadanie. W drodze na Mokradła Ahwar, zatrzymamy się w Ur – zwiedzanie ruin zigguratu oraz wykopalisk, m.in. Domu Abrahama. Przyjazd na Mokradła. Krótkie zwiedzanie reliktów sumeryjskiej architektury. Następnie zjemy mały, tradycyjny posiłek, po którym udamy się na zwiedzanie Mokradeł Ahwar wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przepłyniemy łodziami prowadzonymi przez potomków Sumerów. Na mokradłach zostaniemy do wieczora, odwiedzimy autochtonów żyjących w tych samych warunkach, co ich przodkowie kilka tysięcy lat temu. Przejazd na nocleg do Basry.

dzień 7

Śniadanie, po którym zwiedzanie Basry – Stare Miasto i główne atrakcje. Następnie lunch z lokalnymi władzami w posiadłości gubernatora. Po lunchu wizyta w części przemysłowej miasta. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek. Kolejno zwiedzanie nocnych atrakcji. Kolacja. Przejazd do Kuwejtu na obiadokolację i nocleg.

dzień 8

Śniadanie. Czas na relaks, zakupy, plażowanie, odwiedziny w centrum handlowym. Dla chętnych zwiedzanie. Lunch. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

dzień 9

Przejazd na lotnisko. Wczesno poranny wylot do Polski z międzylądowaniem w Doha. Przylot do Warszawy.
Zakończenie wyjazdu.

cena

11000 zł

cena obejmuje


przejazd klimatyzowanym autokarem w Iraku
przelot wraz z opłatami lotniskowymi
7 noclegów w hotelach***/**** pokoje 2 osobowe z łazienkami
wyżywienie zgodnie z programem
opiekę pilota – przewodnika
ubezpieczenie KL wraz z Assistance oraz KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 w RP
opłatę na TFG i TFP

 

cena nie obejmuje


bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 150-200 USD
pobytu w Kuwejcie ok. 375 USD (pakiet 2 noclegi, transport autokarowy od granicy irackiej do Kuwejtu, całodniowe zwiedzanie miasta oraz transfer na lotnisko)
dopłaty do pokoju 1-osobowego na całej trasie 625 USD

 

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom 

dokument podróży paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy, bez pieczęci z Izraela oraz Taby w Egipcie