Szablon oferty

}

15 dni

tanzania, Zanzibar

min. 2 osoby

Klasyczna wyprawa dla rodzin na “Czarny Ląd” obejmująca najpiękniejsze parki narodowe Tanzanii oraz kontakt z kulturą Afryki.  Po bliskich spotkaniach z dziką zwierzyną w parkach Tarangire i Manyara, kraterze Ngorongoro oraz równinie Serengeti  udamy się na Zanzibar, perłę Oceanu Indyjskiego – wyspę pieprzu, goździków i wanilii. To bezsprzecznie idealne miejsce na wypoczynek i jedno z najlepszych miejsc nurkowych u wschodnich wybrzeży Afryki.

 

 

Terminy:

styczeń – marzec, lipiec – wrzesień

Uwagi:

Minimalna liczba osób: 2. Cena jest wyliczona przy 2 osobach dorosłych, w przypadku wzrostu liczby uczestników cena będzie niższa. Dopłata do pokoju 1 – osobowego: 650 USD

INFORMACJE DODATKOWE

Wymagane dokumenty

Paszport: ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Tanzanii

Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro), przez internet (https://eservices.immigration.go.tz/) lub w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie).

 

Nocleg w Arushy w hotelu 4* ze śniadaniem oraz w wyszczególnionych lodge’ach 4*;  5 noclegów w hotelu nad morzem na Zaznzibarze w opcji All Inclusive (śniadania, lunche, kolacje z napojami bez- i alkoholowymi)

Pełne wyżywienie podczas safari (śniadania, lunche, kolacje)

Specjalnie przystosowany minibus z otwieranym dachem

Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (zaświadczenie może być sprawdzane na granicy), zalecane – przeciw żółtaczce.

Tanzania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego. Wewnątrz kraju temperatura jest bardziej umiarkowana niż na wybrzeżu i wyspach, waha się między 16-25°C. Na wyspach, wybrzeżu oceanu oraz jezior, klimat jest łagodniejszy, temperatury osiągają 25-35°C

Lekka odzież podczas miesięcy letnich; ciepła bluza na wiosenne i jesienne wieczory; długie spodnie oraz rękawiczki jako ochronę przed kąsającymi owadami; wygodne buty trekkingowe lub sportowe; sandały; klapki; rzeczy chroniące przed słońcem: okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem; strój kąpielowy.

 

dzień 1 - Warszawa – Arusha / Kilimanjaro

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Tanzanii.

dzień 2 - Kilimanjaro

Po przylocie formalności wizowe, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży, nocleg.

dzień 3 - Arusha – Park Narodowy Tarangire

Po śniadaniu przejazd na safari w Parku Narodowym Tarangire, często nazywanym „domem słoni”. Możliwe bliskie spotkania lampartów odpoczywających na gałęziach baobabów, lwów, żyraf, pytonów oraz oczywiście słoni majestatycznie kąpiących się nad rzeką Tarangire. Nocleg i kolacja w lokalnej lodge.

dzień 4 - Park Narodowy Tarangire – Park Jeziora Manyara - Ngorongoro

Po wczesnym śniadaniu wjazd do Parku Narodowego Lake Manyara słynącego z przepięknych krajobrazów oraz lwów odpoczywających w konarach drzew. Podglądanie hipopotamów, pawianów oraz dzikiego ptactwa. Bezpośrednio z parku pojedziemy w kierunku wygasłego wulkanu Ngorongoro, nazywanego jednym z naturalnych cudów świata. Nocleg i kolacja w lodge.

dzień 5 - Ngorongoro

O poranku zjeżdżamy w dół krateru Ngorongoro z góry wyglądającego na niezamieszkały – stopniowo będą Nam się ukazywać wspaniałe krajobrazy, ślady obecności człowieka (np. opuszczona farma niemieckich osadników) oraz mieszkańcy parku – od hipopotamów, słoni, lwów, przez zebry, antylopy, słonie i żyrafy. Po południu powrót na nocleg i kolację w lodge.

dzień 6 - Ngorongoro - Park Narodowy Serengeti

Przejazd zboczami krateru w stronę Parku Narodowego Serengeti, przystanek przy wąwozie Olduvai, którego warstwy geologiczne zawierały ślady obecności człowieka i innych gatunków człowiekowatych datowane na 2,6 -2 mln lat. Stanowisko zasłynęło między innymi z odkryć dokonanych przez łowców hominidów: małżeństwo Louisa i Mary Leakeyów. Safari po równinie, następnie przejazd na kolację i nocleg w lodge.

dzień 7 - Park Narodowy Serengeti

Całodniowe safari na równinach Serengeti, najbardziej rozległego parku narodowego w Tanzanii, gdzie możemy oglądać jedyne na świecie skupisko ponad 2 milionów zwierząt kopytnych – antylopy gnu, impale, gazele Thomsona, zebry i podążające ich śladem drapieżniki – lwy, gepardy, lamparty. Nocleg i kolacja w lodge.

dzień 8 - Park Narodowy Serengeti - Park Narodowy Ngorongoro

Po wczesnym śniadaniu jeszcze jeden przejazd po równinach Serengeti w poszukiwaniu Wielkiej Piątki – czyli zwierząt uznanych przez myśliwych jako najbardziej niebezpieczne i najtrudniejsze do upolowania czyli słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta. Na szczęście Nasze polowanie będzie bezkrwawe i jedyne łupy to zdjęcia. Około południa wyjazd w kierunku wygasłego wulkanu Ngorongoro, gdzie spędzimy nocleg.

dzień 9 - , Ngorongoro – Arusha - Zanzibar

Śniadanie, przejazd do Arushy, popołudniowy przelot na Zanzibar. Po przylocie transfer na hotelu all-inclusive stojącej nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg przy nieustającym szumie morza…

dzień 10-13 - Zanzibar

Wypoczynek na Zanzibarze i jego rajskich plażach! Dla wszystkich osób kochających nurkować: okolica będzie także sprzyjała wspaniałym wycieczkom podczas których poznamy bogactwo rafy koralowej oraz podwodnego świata Oceanu Indyjskiego. Wycieczki fakultatywne do wyboru: zwiedzanie Stone Town, Spice Tour – wycieczka do ogrodu przypraw, gdzie zobaczymy jak rośnie kakaowiec, goździki, pieprz; )….a dla jeszcze bardziej spragnionych wrażeń wodne safari w poszukiwaniu delfinów!

dzień 14 - Zanzibar

Po śniadaniu czas na pożegnanie z Afryką! Wykwaterowanie, przejazd do portu na Zanzibarze. Przesiadka na prom i transfer morski do Dar Es Sallam. Po przybyciu transfer na kolację (płatna na miejscu), następnie transfer na lotnisko, oczekiwanie na wylot do jednego z portów europejskich.

dzień 15 - Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy

cena

styczeń – marzec:  osoba dorosła: od 4550 USD, dziecko poniżej 12 lat dzielące pokój z rodzicami: od 2850 USD

Lipiec, sierpień:  osoba dorosła: od 4670 USD, dziecko poniżej 12 lat dzielące pokój z rodzicami: od 2950 USD

cena obejmuje

Realizację programu wg opisu wraz z wszystkimi transferami
Nocleg w Arushy w hotelu 4* ze śniadaniem oraz w wyszczególnionych lodge’ach 4*
5 noclegów w hotelu nad morzem na Zaznzibarze w opcji All Inclusive (śniadania, lunche, kolacje z napojami bez- i alkoholowymi)
Safari z noclegami i obsługą przewodnika anglojęzycznego w specjalnie przystosowanym minibusie z otwieranym dachem
Pełne wyżywienie podczas safari (śniadania, lunche, kolacje)
Wstępy do parków/rezerwatów wymienionych w programie
Ubezpieczenie turystyczne: NNW 16000 PLN, KL 30 000 EUR, KR 5000 EUR, bagaż 1800 PLN
Butelka wody mineralnej podczas safari
Bilet na prom w klasie first na trasie Zanzibar – Dar Es Salam
P
rzelot na trasie Arusha – Zanzibar

cena nie obejmuje

  Kosztów biletów lotniczych od 3200 PLN (do potwierdzenia w momencie złożenia rezerwacji)
  Opłaty za wizę tanzańska:  50 USD
  Posiłków nie wymienionych w programie (kolacja po przylocie w Arushy, kolacja w Dar es Sallam)
  Napiwków, napojów i innych osobistych wydatków
 
Ewentualnych wycieczek fakultatywnych na Zanzibarze