„AMAZONIA W MISTRZOWSKIM UJĘCIU” – ELITARNA WYPRAWA FOTOGRAFICZNA DO DŻUNGLI

}

około 14 dni

boliwia

min. 4 osoby

Poznaj Amazonię jak nikt inny. Naucz się robienia fascynujących zdjęć i przywieź mistrzowskie fotografie dzikiej przyrody.

Weź udział w unikatowej wyprawie skrojonej specjalnie dla osób kochających przyrodę i fotografię, a także szukających osobistej przemiany i rozwoju, „Amazonia w Mistrzowskim Ujęciu” to swoista podróż nie tylko do środka zjawiskowej dżungli, ale również samego siebie.

Wyprawa pozwala spojrzeć na Amazonię z dużo głębszej perspektywy, niedostępnej dla zwykłego turysty. A mianowicie – z tratwy płynącej dziewiczą rzeką Madidi.

Kilkudniowy spływ oraz życie z dala od cywilizacji gwarantują uczestnikom możliwość wykonania unikalnych fotografii amazońskiej przyrody. Na swojej drodze spotkasz między innymi barwne papugi Ara, wylegujące się na plaży Anakondy czy samego Króla Amazonii – Jaguara.

Poznasz również życie rdzennych mieszkańców dżungli. Obok doświadczonych podróżników z Flugo, Twoimi przewodnikami i kompanami wyprawy będą bowiem miejscowi ludzie z plemion Tacana oraz T’simanes-Mosetenes. Pod ich opieką bezpiecznie nauczysz się jak przetrwać w dżungli. Poznasz jej siłę i piękno.

A co najważniejsze zatrzymasz w kadrze fascynujące życie Amazonii. Jej  przyrodę i mieszkańców. I sam również zatrzymasz się na chwilę. Zrozumiesz lepiej otaczający świat. A w nim swoje miejsce.

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 4 osoby

Program dostosowujemy do potrzeb klientów.

INFORMACJE DODATKOWE:

Wymagane dokumenty:

Paszport: ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Boliwi. Sugerujemy zrobić ksero lub skan paszportu – strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały lub też na dysku swojej poczty elektronicznej.

Obywatele polscy udający się do Boliwii są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni.

Zaleca się szczepienia przeciwko Żółtej Febrze. Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/boliwia

JAGUAR - PORTRET KRÓLA DŻUNGLI. PRZYWIEŹ PRESTIŻOWE ZDJĘCIA WARTE KAŻDEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Kiedy już na miejscu po kilku dniach podróży będziesz przeglądał zdjęcia w swoim aparacie, przekonasz się, że warto było ruszyć na drugi koniec świata. Nic przecież nie wynagradza bardziej niż własne fotografie amazońskiej wydry, niespotykanych tapirów, budzącej respekt anakondy czy zagrożonego dziś żółwia wodnego. Jeśli wykażesz się odpowiednim refleksem, z pewnością przywieziesz też zdjęcia małp, papug ar, tukanów i zimorodków. Jednak głównym celem naszej podróży jest sam król dżungli – jaguar. Nie będzie problemu ze spotkaniem tych zwierząt, bo to stali mieszkańcy Parku Narodowego Madidi i przylegających do niego terenów. A to właśnie tam będziemy wędrować z aparatami. Ten boliwijski park jest uznany za obszar chroniony o najwyższej różnorodności biologicznej na świecie. Żyje w nim ponad tysiąc gatunków ptaków.

ELITARNA SZKOŁA DZIKIEJ FOTOGRAFII

Bez względu na to, czy już fotografujesz czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze zdjęciami, podróż do Amazonii z Flugo to solidna lekcja fotografii przyrodniczej. Wyprawa zakłada warsztaty fotograficzne prowadzone przez doświadczonych fotografów, których zdjęcia regularnie pojawiają się w prestiżowych czasopismach podróżniczych. Dzięki temu udoskonalisz swoje umiejętności w wyjątkowych warunkach pod okiem specjalistów. Ponadto oprócz fotografii naziemnej podszkolisz się również z wykonywania zdjęć z drona. A uczestnicy, którzy nie mają własnego sprzętu, będą go mogli wypożyczyć na miejscu na korzystnych warunkach.

AMAZONIA BEZ APARATU? UWODZI TAK SAMO

Jeśli nie fotografujesz, a chciałbyś wziąć udział w wyprawie, nie ma problemu. Zamiast w kadrze zatrzymasz fascynujące obrazy w swoich wspomnieniach. A będzie co wspominać, bo jedziemy również po to, by sprawdzić się z dala od cywilizacji. Spacery po lesie, rozbijanie obozów, łowienie ryb w rzece, podziwianie krajobrazów i podglądanie życia dżungli – tak przez dwa tygodnie będzie wyglądała nasza codzienność. To idealna opcja dla kochających aktywny wypoczynek, dziką naturę i chcących przeżyć niezapomnianą przygodę w najdzikszych zakątkach Amazonii.

ZOBACZYSZ AMAZONIĘ, ODKRYJESZ SIEBIE

„Amazonia w mistrzowskim ujęciu” to nie tylko możliwość wzbogacenia swojego warsztatu fotograficznego i zdobycia unikalnych umiejętności przetrwania z dala od cywilizacji. To również szansa na metafizyczny powrót i połączenie człowieka z naturą. A dzięki temu jeszcze lepsze zrozumienie świata i wewnętrzną przemianę.

Codzienne marsze i spacery w tropikalnym środowisku. Rozbijanie obozowiska i biwakowanie na plaży lub w lesie. Połów ryb w rzekach i jeziorach. Obserwacja zwierząt i podsłuchiwanie nocnego życia Amazonii. Wszystko to sprawi, że zapomnisz o cywilizacji. Wyostrzą się Twoje zmysły, a sny staną się jeszcze bardziej wyraziste. Tym bardziej, kiedy zdasz sobie sprawę, że jesteś na terytorium, którym włada król Amazonii – jaguar. Zwierzę uznawane w kulturze tego regionu za magiczne stworzenie lasów tropikalnych.

Dzięki temu wyjdziesz z dżungli całkowicie odmieniony. Po tym, jak staniesz oko w oko z własnymi słabościami. Kiedy już stawisz czoła swoim lękom, zostanie w Tobie uczucie zasłużonej satysfakcji. Bezcennego życiowego doświadczenia. I odwzajemniona miłość Amazonii. To będzie Twój triumf.

KAMERALNY SPŁYW PLEMIENNĄ TRATWĄ

Od tysięcy lat rdzenna ludność lasów deszczowych wykorzystuje tratwy do przemieszczania się po rzekach Amazonii. Tym razem miejscowi zabiorą nas ze sobą. Tratwy należą do najcichszych środków lokomocji. Pozwala to na dyskretną eksplorację rzeki i nadbrzeża. A tym samym nieskrępowaną obserwację mijanych po drodze ptaków i zwierząt, które niespłoszone będą się wdzięczyć do naszych obiektywów nad rzeką Madidi.

Z tyłu ubezpieczać nas będą łodzie silnikowe z zaopatrzeniem, które popłyną za nami, zachowując odpowiedni dystans.

RZEKA MADIDI - ZJAWISKOWY SZLAK DOSTĘPNY DLA NIELICZNYCH

Na próżno szukać proponowanej przez nas trasy w standardowych przewodnikach turystycznych. Specjaliści z Flugo zaprojektowali wyprawę w taki sposób, by przebiegała przez maksymalnie dziki i naturalny obszar Amazonii. Dlatego po wielu latach poszukiwań i obserwacji wybraliśmy wyjątkowy odcinek rzeki Madidi, który ciągnie się przez Park Narodowy Madidi, buforowy obszar chroniony oraz tereny przyległe.

 

Jedynie spływ meandrującą rzeką pozwala napawać się widokiem połaci lasów tropikalnych zachwycających pięknem, ogromem i bogatą zielenią. Po obu stronach rzeki natomiast rozciąga się niezwykły system jezior meandrowych. Te schowane i trudno dostępne zbiorniki umożliwiły przetrwanie wielu gatunkom, między innymi olbrzymiej wydrze amazońskiej.

 

AMAZONIA. CZASOWO KOMFORTOWA

By doświadczyć jak najwięcej, proponujemy wyjazd w porze suchej. To sprawdzony i najbardziej dogodny czas w ciągu roku pod względem klimatycznym i pogodowym. W porze suchej poziom rzeki Madidi jest umiarkowany, prąd łagodniejszy i bezpieczniejszy. Podwyższone stany wody są chwilowe i momentalnie zanikają. Dni są słoneczne, a ilość opadów jest mała. Wody są ciepłe, a temperatura powietrza staje się przyjemna. Uczestnicy wyprawy docenią ciepłe i gorące dni oraz chłodniejsze noce. A także zmniejszoną wilgotność powietrza.

O tej porze roku motyle, ssaki i ptaki są bardziej aktywne i widoczne. Inaczej niż płazy, gady oraz komary i inne owady, których aktywność jest obniżona.

STANDARD DLA WYMAGAJĄCYCH DLACZEGO AMAZONIA Z FLUGO?

Od ponad 20 lat Flugo specjalizuje się w organizacji niestandardowych wyjazdów według nawet najbardziej wyszukanych preferencji uczestników.

Jesteśmy jedynym w Polsce Biurem Podróżników współpracującym z lokalnymi partnerami, którzy posiadają koncesję na prowadzenie działalności na odcinku rzeki Madidi w obszarze Parku Narodowego Madidi. Włączając w to konieczne pozwolenia na przewidziane podczas wyprawy aktywności, takie jak łowienie ryb w rzekach czy jeziorach.

Na każdym etapie wyprawy zapewniamy pełne wsparcie, bezpieczeństwo i realizację wszelkich formalności. Zarówno podczas przygotowań, jak i samej podróży. Podpowiemy, jak się do niej przygotować pod kątem medycznym, fizycznym i sprzętowym.

Ponadto każdy wyjazd przebiega z poszanowaniem lokalnego środowiska i jego mieszkańców. Dlatego wyprawa do Amazonii odbywa się pod opieką miejscowych przewodników z plemion Tacana oraz T’simanes-Mosetenes, którzy wspierają nas w wymagającej logistyce i zaopatrzeniu sprzętowym. Dzięki temu gwarantujemy unikatowe warunki podróży. A jednocześnie wspieramy rdzennych mieszkańców. Zostawione przez nas pieniądze inwestują oni w utrzymanie dziewiczych terenów Amazonii w nienaruszonym stanie.

cena

około 18 600 PLN/osoba* z przelotem

*cena przy grupie min. 4 osoby