Bleisure w Dubaju – EXPO 2020

}

5 dni

Dubaj

min. 4 osoby

Udział w najbardziej prestiżowym wydarzeniu świata biznesu, technologii, nauki i kultury, relaks na piaszczystych plażach nad Zatoką Perską i doświadczanie najciekawszych atrakcji turystycznych Dubaju podczas jednej podróży Bleisure.

Dubaj jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jednym z najszybciej rozwijających się i najbogatszych miast na świecie, w którym nowoczesność i bogactwo przeplatają się z tradycjami arabskiej kultury. Między 20 października 2020 a 10 kwietnia 2021 roku, będzie pierwszym arabskim gospodarzem Wystawy Światowej Expo, na której zaprezentują się wystawcy z niemal 200 krajów.
Nasza oferta to połączenie wyjazdu biznesowego z wypoczynkiem i przygodą. Poza profesjonalnym zorganizowaniem i pełną obsługą delegacji służbowej na Expo 2020 w Dubaju, oferujemy dodatkowe atrakcje, takie jak:

 • pustynne safari z rajdem samochodem terenowym po wydmach, przejażdżką na wielbłądach, podziwianiem zachodu słońca nad pustynią i kolacją w obozowisku Al-Khayma,
 • wycieczka do Wielkiego Meczetu Szejka Zajida w Abu Zabi,
 • rejs tradycyjnym statkiem dau po Zatoce Dubajskiej z kolacją i pokazem tańca arabskiego,
 • fotograficzny spacer z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach Dubaju.

Hasło przewodnie Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju brzmi „Łączenie umysłów”. My łączymy wyjazdy biznesowe z wypoczynkiem i motywacją Twoich pracowników.

 

Terminy:

Dubaj Expo 2020 wystartuje 20 października 2020 roku i potrwa do 10 kwietnia 2021 roku.

Uwagi:

Minimalna liczba uczestników – 4 osoby dorosłe zakwaterowane w pokojach 2-osobowych.

INFORMACJE DODATKOWE

Wymagane dokumenty

Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Dubaju. Sugerujemy zrobić ksero lub skan paszportu – strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały lub też na dysku swojej poczty elektronicznej.

Obywatele polscy nie potrzebują wizy do wjazdu na terytorium Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich (PZEA) jeśli udają się na okres maksymalnie obejmujący 90 dni w okresie pół rocznym w celach: turystycznych, kulturalnych, naukowych, wizyty u rodziny i znajomych.

 

Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 5* (minimalnie 4 noce)

W zależności od potrzeb proponujemy następujące hotele:

 

 • City hotel z łatwym dojazdem do Expo
 • hotel przy plaży
 • hotel  typu Armani, Bulgari , Atlantis

Drugi, trzeci, czwarty dzień pobytu – śniadania w hotelu.

Propponowane przeloty:

23.10.2020 Warszawa – Dubaj  15:00 – 22:45

27.10.2020 Dubaj – Warszawa 08:05 – 11:20

Transfery:

Lotnisko – hotel – lotnisko

Istnieje możliwość wynajmu auta i rezerwacji dodatkowych transferów.

Obszar Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest wolny od szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia.

Październik  jest dobrym okresem na wyjazd, jest to okres suchy, nie pada deszcz.

Klimat w Dubaju jest bardzo gorący  w tym okresie. Średnia zarejestrowana temperatura minimalna wynosi 29°C.

Ze względu na gorący klimat kraju, należy pamiętać o odpowiedniej odzieży – najlepiej przewiewnej, bawełnianej, a także o kremie z filtrem, okularach przeciwsłonecznych i ochronnym okryciu głowy. Warto także zabrać coś cieplejszego do ubrania na wypadek zdarzających się niekiedy wieczorami w zimowych miesiącach spadków temperatur (wtedy zamiast 30, jest 16 stopni Celsjusza). Nie zapomnijmy oczywiście również o stroju kąpielowym!

Jeśli wybieramy się do Dubaju, możemy wziąć praktycznie każdy rodzaj ubioru, bowiem w tym wielokulturowym emiracie, gdzie turyści przyjeżdżają w naprawdę ogromnej ilości, tolerowany jest praktycznie każdy rodzaj stroju, niezależnie od tego, czy jest skąpy, czy nie. Oczywiście wyznawcy różnych religii i ludzie z różnorakich kultur noszą swoje typowe ubiory, niezwykle różnorodne, ale strój europejski, codzienny, nie jest niczym dziwnym ani niepożądanym. Turyści mogą także nosić arabskie typowe stroje, jeśli mają na to ochotę- nie jest to w żaden sposób karane. Należy pamiętać, że pozostałe Emiraty mogą mieć nieco surowsze obyczaje niż Dubaj, dlatego lepiej nie zakładać tam nadmiernie skąpych strojów.

 

 • Pustynne safari: Wielbłądy i grill w obozowisku Al-Khaym-wieczór poza Dubajem z 6- lub 7-godzinnym safari. W tle zachodzącego słońca nad pustynią niezapomniany rajd po wydmach w aucie terenowym , wieczór na  pustynnym obozowisku, z pyszną kolacją z grilla.
 • Dubaj: rejs na łodzi dau po Zatoce Dubajskiej z kolacją- świetna okazja do  podziwiania widoków wzdłuż Zatoki Dubajskiej podczas rejsu tradycyjnym statkiem dau. Podczas kolacji na pokładzie z międzynarodowymi daniami odbędzie się pokaz tańca arabskiego.
 • Wycieczka z przewodnikiem –fotografem  (zdjęcia w cenie)- Możliwość odkrycia Dubaju w towarzystwie profesjonalnego fotografa. Fotograf-przwodnik w ciągu pół dnia oprowadzi cię po największych atrakcjach Dubaju a na koniec wręczy ci piękne zdjęcia z tej ekscytującej wyprawy!
 • Ferrari World Abu Dhabi. Najpierw zwiedzanie Wielkiego Meczetu Szejka Zajida i podziwianie imponujących kopuł Emirates Palace.  Później możliwość relaksu w  parku rozrywki Ferrari World. Do atrakcji parku należy m.in. najszybsza kolejka górska świata – Formula Rossa.
 • Bilety do Burdż Chalifa w Dubaju –  piętra 124 i 125 – podziwiaj niezapomniane widoki Zatoki Perskiej i zobacz Dubaj z innej perpektywy, wjedź na taras widokowy najwyższego budynku świata.
dzień 1 Warszawa - Dubaj

Przylot wieczorem do Dubaju. Transfer do hotelu.  Zakwaterowanie

dzień 2 Dzień spędzony na EXPO

Śniadanie w hotelu. Dzień EXPO. Czas wolny (dodatkowe atrakcje, plaża).

*Opcjonalnie możliwe dodatkowe atrakcje

dzień 3 Dzień spędzony na expo i zwiedzanie Dubaju

Śniadanie w hotelu. Dzień EXPO. Czas wolny (dodatkowe atrakcje, plaża).

*Opcjonalnie możliwe dodatkowe atrakcje

dzień 4 Dzień spędzony na expo i zwiedzanie Dubaju

Śniadanie w hotelu. Dzień EXPO. Czas wolny

 *Opcjonalnie możliwe dodatkowe atrakcje

dzień 5 Dubaj - Warszawa

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

cena od:

6150 PLN /osoba w pokoju dwuosobowym

(cena zależy od: terminu, wybranego hotelu, dostępności miejsc, przelotów)

cena obejmuje

Realizację programu wg opisu wraz z przelotem Warszawa-Dubaj-Warszawa  i transferami lotnisko Dubaj-hotel-lotnisko Dubaj
4 noclegi w 5* hotelu ze śniadaniem
3-dniowe bilety wstępu na wystawę Dubaj EXPO 2020
Ubezpieczenie turystyczne: KL 100 000 EUR, NNW 20 000 PLN, OC 50 000 EUR, bagaż 2 000 PLN.
Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

cena nie obejmuje

  Przewodnika
  Posiłków nie wymienionych w programie
  Napiwków, napojów i innych osobistych wydatków
 
Ewentualnych wycieczek fakultatywnych