Ekwador z rejsem po Wyspach Galapagos

}

11 dni

Ekwador

min. 2 osoby

Nasza oferta to esencja wyciśnięta z jednego najpiękniejszych krajów Ameryki Południowej. Podczas naszej wyprawy chcielibyśmy zabrać Was na niezapomniany rejs po magicznych wyspach Galapagos, spędzić klika nocy w amazońskiej dżungli oraz wejść pod jeden z największych i najaktywniejszych wulkanów na świecie.

Ekwador posiada jeden z najciekawszych ekostystemów na świecie. Na jego terenie odnajdziemy lasy deszczowe z niezwykle zróżnicowaną florą i fauną, najwyższymi, czynnymi wulkanami na naszej planecie, a także dziewiczymi plażami oceanicznymi. 

Kolonialne Quito to tygiel kultur, w którym indiańskie, plemienne tradycje mieszają się z  obyczajami europejskich osadników. Ekwador jest miejscem fascynującym, na pewno można tu przeżyć niezapomnianą przygodę!

 

 Dokładny termin wyjazdu uzależniony jest od dostępności rejsów na Galapagos.  Ekwador można odwiedzać przez cały rok ale najbardziej rekomendowany okres trwa od maja do  końca września, przypada wtedy pora sucha. 

SUGEROWANE PRZELOTY*

Wylot

Warszawa – Amsterdam 
06:00 – 08:00

Amsterdam  – Quito
10:00 – 14:40

Czas podróży: 15h 40min

Powrót

Quito – Amsterdam
16:00 – 14:20 (+1)

Amsterdam  – Warszawy
14:30 – 16:25

Czas podróży: 17h 25min

*godziny przelotów mogą ulec zmianie

 

W zależności od wielkości grupy, transfery odbywają się minivanem lub autem osobowym. Przelot z Quito na Galapagos adbywa się na pokładzie lokalnych linii lotniczych. 

JW Marriott Hotel Quito 5*
(strona www)

 • Bardzo dobra lokalizacja (4km od historycznego centrum)
 • Klimatyzowane oraz bardzo przytulne pokoje w zaprojektowane nowoczesnym stylu
 • W obiekcie znajduje się basen, centrum spa oraz siłownia
 • Goście mogą skorzystać z dwóch restauracji, baru oraz kawiarni

La Casa del Suizo
(strona www)

La Casa del Suizo to spokojna amazońska ostoja położona nad brzegiem majestatycznej rzeki Napo w  indiańskiej wiosce Quichua Ahuano.
Nocleg z dala od cywilizacji, w bujnym lesie równikowym to wspaniałe doświadczenie, które pozostanie w pamięci na długo. Aby tu dotrzeć ostatnie 20 min naszej podróży pokonamy indiańskim czółnem.

Każdy  z pokoi La Casa del Suizo ma swój prywatny taras, z którego rozpościera się piękny widok na amazońską rzekę lub dziką dżunglę. W obiekcie znajduje się basen, restauracja oraz bar serwujący tropikalne drinki.

Aktywności proponowane przez La Casa del Suizo:

 • Treking w głąb dżungli
 • Budowanie tratwy
 • Spływ rzeką w oponie
 • Zjazd na tyrolce w koszu
 • Rafting pontonem
 • Spływy kajakiem
 • Ścieżka dydaktyczna w amazońskim lesie
 • Spotkania z lokalną ludnością
 • Inne…

 

Wyżywienie podczas pobytu na rejsie po Galapagos oraz w Casa del Suizo zawiera śniadanie, obiad i kolację.
Wyżywienie podczas pobytu w Quito zawiera tylko śniadania.

Napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe nie są zawarte w cenie.

QUITO

Quito jest stolicą Ekwadoru oraz drugim co do wielkości miastem, zamieszkałym przez 1,5 mln mieszkańców.   San Francisco de Quito, tak brzmi pełna nazwa, położone jest na wysokości 2800 m.n.p.m. Nazywane bywa także „miastem światła” i szczyci się największym i najlepiej odnowionym starym miastem w obu Amerykach. Na podziw zasługuje zwłaszcza starsza część miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i szczycące się wieloma pięknymi XVII-wiecznymi fasadami, malowniczymi placami oraz eleganckimi kościołami, których architektura stanowi połączenie wpływów hiszpańskich i mauryjskich. Nowsza część miasta to z kolei zupełnie inny świat – agencje turystyczne, knajpki z lokalnym i międzynarodowym jedzeniem, liczne kluby nocne i bary. Quito to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie przygody w Ekwadorze, wczucie się w lokalny klimat mieszający nowoczesność i tradycję, turystykę i lokalną autentyczność.

COTOPAXI

Cotopaxi to czynny wulkan, jeden z najwyższych na świecie (5897 m n.p.m.). Należy do stratowulkanów i charakteryzuje go niemal idealnie stożkowaty kształt. Leży w paśmie Kordyliery Środkowe w Andach, w północnej części Ekwadoru, na południowy wschód od stolicy kraju Quito. Jest drugim co do wysokości szczytem tego kraju. Granica wiecznego śniegu znajduje się na wysokości około 4750 m n.p.m. Krater Cotopaxi ma 700 m średnicy ze wschodu na zachód, ok. 500 m z północy na południe oraz głębokość ponad 360 m. Wulkan należy do najbardziej aktywnych na świecie. Jest czynny od ponad 4 tysięcy lat. Wybuchał 59 razy do roku 1952.

WYSPY GALAPAGOS

Złożony z 19 wysp oraz tysięcy wysepek i skał archipelag jest jednym z najbardziej izolowanych miejsc na ziemi. Dzięki temu, że do stałego lądu jest 1000 kilometrów na wyspach zachowały się endemiczne gatunki fauny i flory np. żółwie słoniowe, legwany morskie i lądowe czy zięby Darwina. Na wyspach rosną także bardzo szczególne rośliny a klimat jest przyjemny i suchy. Nie bez przyczyny Galapagos znalazły się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Najlepszą formą na odwiedzenie tych wysp jest rejs, na który gorąco zapraszamy w naszej ofercie. 

Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Przed udaniem się w podróż do Ekwadoru zaleca się szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Konieczne może okazać się szczepienie przeciwko żółtej febrze, jeśli planuje się podróż na obszary tropikalne – do amazońskich rejonów kraju. Szczepionka przeciwko żółtej febrze powinna zostać przyjęta na dziesięć dni przed rozpoczęciem podróży po Ekwadorze

Oferta została przygotowana dla min. 2 osób. Na życzenie uczestników kolejność atrakcji może ulec zmianie. Jeżeli nie ma problemu z dostępnością miejsc to istnieje opcja przedłużenia rejsu po wyspach Galapagos.

Wymagane dokumenty 

Paszport osoby podróżującej musi być ważny jeszcze przez przynajmniej 6 miesięcy, licząc od dnia przybycia do Ekwadoru. Przy pobycie w Ekwadorze nie dłuższym niż 30 dni obywatele RP nie muszą ubiegać się o wizę turystyczną.

dzień 1 - Warszawa – Quito

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Quito z przesiadką w Amsterdamie. Nocleg w Quito

dzień 2 - Przygoda w amazońskiej Dżungli

Po śniadaniu przejazd do La Casa del Suizo, ostatni odcinek pokonujemy w indiańskim czółnie przeprawiając się przez rzekę.
Zakwaterowanie w willi na skraju dżungli nad  rzeką Napo.

 

dzień 3 - 4 PRZYGODA W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI

Korzystanie z aktywności proponowanych przez La Casa del Suizo. Ostatniego dnia po południu powrót i nocleg Quito.  

dzień 5 - Wyspy Galapagos

Poranny przejazd na lotnisko i przelot na wyspę Baltra. Początek rejsu luksusowym katamaranem. Po południu dopływamy na wyspę Seymour Norte, gdzie  możemy obserwować lwy morskie, iguany lądowe i morskie. Nocleg w kajucie na łodzi

dzień 6 - Genovesa

Drugiego dnia rejsu dopłyniemy na bezludną wyspę Genovesa, gdzie wejdziemy na stopnie Księcia Phillipa. Stroma, skalista ścieżka El Barranco poprowadzi nas do wysokiego klifu., z którego rozciąga się niesamowity widok. Genovesa bywa określana „ptasią wyspą” dzięki licznym i różnorodnym ptakom, które na niej gniazdują. Po południu przepłyniemy na drugą stronę wyspy, gdzie znajduję się szeroka piaszczysta plaża. Tu będziemy mogli się zrelaksować i zanurkować w masce.

dzień 7 - Wyspa Plaza i Santa Fe

W pierwszej połowie dnia odwiedzimy wyspę Plaza o płaskiej powierzchni, utworzonej z bloków lawowych wydźwigniętych z dna morskiego. Na wyspie możemy spotkać iguany lądowe, lwy morskie i endemiczne kraby. Ciekawy wygląd nadaje wyspie roślina Sesuvium tworząca czerwony dywan w części wschodniej wyspy oraz liczne kaktusy. Po południu popłyniemy na wyspę Santa Fe, gdzie znajduje się mała malownicza zatoka na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Zatoka ma dwa szlaki turystyczne, jeden prowadzący do malowniczego punktu widokowego na klifie, a drugi do małej plaży otoczonej kaktusami opuncja.

dzień 8 - San Cristobal

Ostatniego dnia naszej przygody na wyspach Galapagos trafimy na wyspę San Cristóbal, która jest pochodzenia wulkanicznego. Znajdują się na niej 4 wygasłe wulkany. Jest najbardziej na wschód wysuniętą wyspą Galapagos. W jej północnej części znajduje się jedyne stałe jezioro archipelagu – El Junco. Podczas wizyty na wyspie odwiedzimy rezerwat gigantycznego żółwia słoniowego – jednego z największych na świecie. Przelot  i nocleg w Quito.

dzień 9 - Otavalo

Śniadanie w hotelowej restauracji. Całodniowa wycieczka z lunchem do Otavalo. Odwiedzimy jeden z najbardziej znanych i malowniczych targów Ameryki Południowej. Następnie wybierzemy się do indiańskich wiosek, których mieszkańcy zajmują się wyrobem rękodzieł.Po południu zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze). Nocleg w hotelu w Quito

dzień 10 - Cotopaxi

Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi, w którego centrum znajduje się wulkan Cotopaxi – idealny stożek o wysokości 5897 metrów, najwyższy czynny wulkan na świecie. Samochodem wjeżdżamy na parking na 4500 metrów i dalej idziemy pieszo do schroniska Jose Rivas znajdującego się na 4800 m. Ci, którzy jeszcze będą mieli siłę mogą kontynuować trekking do-  lodowca na 5000 m. W drodze powrotnej zatrzymamy się, wewnątrz parku narodowego, przy jeziorze Limpiopungo (3800 m), żeby obserwować przepiękny widok na Cotopaxi oraz ptaki mieszkające na jeziorze, w tym endemiczne mewy.  Później pokonujemy Isinlivi spektakularną i mało uczęszczaną drogę, która biegnie przez góry do, centrum kultury andyjskiej. 

dzień 11 - Mitad del Mundo

Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy na wycieczkę  do miejsca zwanego Mitad del Mundo, pomnik środka świata, wskazujący którędy biegnie linia równika. Po wycieczce przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

cena

od 24 500PLN na osobę zakwaterowaną w pokoju dwuosobowym

cena obejmuje

 Przelot na trasie Warszawa – Quito – Warszawa
 Zakwaterowanie w Quito według programu ze śniadaniami w hotelach 5* 
   Wycieczki według programu
 4-dniowy rejs na pokładzie katamaranu w kajucie dwuosobowej typu TWIN,
 Przeloty  na Galapagos+ opieka angielskojęzycznych przewodników lokalnych

 2 noclegi w Casa del Suizo  z pełnym pakietem-  wyżywienie, aktywności do wyboru   Pełne wyżywienie podczas rejsu i pobytu w  La Casa del Suizo
 
 Prywatne transfery
 Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 50.000 EUR, NNW 20.000 PLN, BP 2.000 PLN, OC 200.000 PLN

cena nie obejmuje

   Biletu wstępu do Parku Narodowego Galapagos – 120 USD
 Napojów podczas pobytu w Casa del Suizo 
 Napojów podczas rejsu katamaranem
  Dodatkowych posiłków nie ujętych w programie
 Wydatków własnych
 Zwyczajowych napiwków