Rodzinne wakacje na Mazurach

}

7 dni

Łukta

min. 4 osoby

Warmia i Mazury to idealne miejsce dla tych, którzy szukają miejsca do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. To spokojna przystań z czystym powietrzem, szlakami wodnymi i niesamowitą przyrodą. Krzyżackie zamki i inne zabytki oraz urokliwe wsie przeniosą cię w inny uzależniający wymiar.

Masuria Hotel & SPA położony jest w urokliwym miejscu, nad jeziorem Isąg, wśród lasów pomiędzy Olsztynem i Ostródą, w rezerwacie przyrodniczym Ostoja bobrów na rzece Pasłęce. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają miejsca do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Hotel Masuria dysponuje 65 przestronnymi, komfortowo urządzonymi pokojami. Wszystkie pokoje wyposażone są w: telewizję satelitarną, telefon, Wi-Fi, mini-lodówkę, sejf. Strefa Wellness Hotelu Masuria to miejsce oferujące relaks i wypoczynek w wodnym otoczeniu. Przepiękne pomieszczenie, harmonijne wnętrze z delikatnie podświetlanym basenem, stanowi połączenie nowoczesności i klasyki. Do dyspozycji gości jest m.in. basen dla dorosłych o wymiarach 14/7 m, wyznaczona część dla młodzieży o wymiarach 7/4 m oraz basen dla dzieci o wymiarach 4/3 m. Basen został wyposażony w dysze hydromasujące i dysze do masażu karku. Znajduje się tu również 8 osobowe jacuzzi i ogólnodostępna strefa saun: łaźnia parowa oraz sauna sucha. Hotelowe SPA to esencja przyjemności oraz regeneracji sił witalnych. Dzięki profesjonalnym zabiegom dobranym do indywidualnych potrzeb cery, szerokiej gamie masaży, programom odchudzającym prowadzonym na basenie, czas spędzony tutaj to całkowite odprężenie, poprawa kondycji oraz pielęgnacja urody. Warmia i Mazury to kraina, w której spotyka się wspomnienie polskiej, rosyjskiej, niemieckiej, litewskiej a nawet żydowskiej kuchni. Przenikanie się tak wielu wpływów kulturowych i kulinarnych gwarantuje niezapomniane doznania smakowe. Klub nocny został zaprojektowany dla najbardziej wymagających fanów dobrej rozrywki i muzyki. Nowoczesny design i magia świateł stwarza niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Hotelowe zaplecze rekreacyjne to: jezioro z prywatną plażą i możliwością uprawiania sportów wodnych gwarantują aktywny wypoczynek, a centrum Wellness & SPA z basenem, częścią fitness i gabinetami kosmetycznymi pozwalają zregenerować siły. Do dyspozycji aktywnych Gości jest boisko do siatkówki, a także sprzęt wodny (łodzie wędkarskie, kajaki i rowery wodne). Dodatkowe atrakcje w hotelu: kręgle, bilard; piłkarzyki, stół do ping-ponga, sala zabaw dla dzieci, solarium, salon gier.

Masuria & Spa 4*- Warmia i Mazury, Łukta

Pokój Standard Family : Przestronny, komfortowo urządzony pokój z łazienką, z prysznicem (suszarka do włosów, ręczniki, szlafrok, zestaw kosmetyków). Wyposażenie pokoi: telewizja satelitarna, telefon, bezpłatny Internet WiFi, mini chłodziarka, sejf.

        

        

 

Termin 15.06-22.06.2020

Dojazd samochodem: Do Hotelu Masuria najłatwiej dojechać od drogi nr 16 (łączącej Olsztyn i Ostródę), wystarczy z niej w miejscowości Podlejki skręcić w drogę nr 531 (kierunek Łukta). Po przejechaniu niecałych 8 km tą drogą, po prawej stronie znajduje się hotel. Odległość od Ostródy wynosi 25 km, od Olsztyna – 30 km, od Gdańska – 130 km, a od Warszawy – 220 km.

Dojazd pociągiem i autobusem: Pociągiem można dojechać do Olsztyna, bądź Ostródy i tam przesiąść się w autobus jadący do Łukty, albo skorzystać z taksówki (odległość od dworca w Ostródzie to 25 km, a w Olsztynie 30 km).

Minimalna liczba uczestników: 4 osoby (2+2)

Warunki rezygnacji: Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

Dojazd we własnym zakresie.

Śniadania i obiadokolacje.

Główną atrakcją Mazur są niewątpliwie jeziora i lasy. Hotel Masuria dysponuje prywatną plażą nad jeziorem Isąg z wypożyczalnią sprzętu wodnego (łodzie wędkarskie, kajaki i rowery wodne).

Amatorów odkrywania historycznych miejsc na pewno zaciekawią pobliskie miejscowości:

– Łukta z Kościołem św. Piotra i Pawła (XIV-XV w.)

– Morąg z Zamkiem Krzyżackim zbudowanym w 1280 r. na cyplu północnego brzegu jeziora Morąskiego, Pałacem Dohnów (1562-1571 r.), Starym Miastem z fragmentami oryginalnej zabudowy (zachowała się tutaj niewielka ilość domów murowanych lub szachulcowych z XVIII i XIX wieku).

 – Olsztyn z Zamkiem Kapituły Warmińskiej, Starówką z dużym rynkiem otoczonym kamieniczkami z XVII i XVIII wieku, z których większość posiada klasycystyczne i neorenesansowe fasady, XIV wieczną katedrą p.w. św Jakuba, neogotyckim Kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, cmentarzem żydowskim z domem pogrzebowym zaprojektowany przez Ericha Mendelsona, czy obserwatorium astronomicznym w XIX wiecznej wieży ciśnień.

Każdy zregeneruje tutaj ciało i umysł korzystając ze strefy Wellness & Spa, pływając kajakiem lub spacerując wśród dzikiej mazurskiej przyrody.

Do wyjazdu warto zapakować w walizkę  lekki, przewiewny strój a także coś cieplejszego.

Oprócz tego nie należy zapomnieć o stroju kąpielowym , kremach z filtrem  i okryciu głowy.

Warto zaopatrzyć się w wygodne buty i klapki a także buty do wody. Obowiązkowo zapakować należy preparat przeciwko kleszczom i komarom. Jeśli jesteś wędkarzem nie zapomnij karty wędkarskiej, jeśli masz patent sternika warto zabrać uprawnienia.

Nie należy zapomnieć swoich leków a na wszelki wypadek zapakować środki odczulające gdyż na Mazurach nieustannie coś pyli, kwitnie lub przekwita. Warto zabrać lornetkę aby podejrzeć przyrodę. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne również warto mieć na wszelki wypadek aby nie szukać ich w  daleko oddalonych aptekach.

Oczywiście dokumenty tożsamości podróżnych będą potrzebne w recepcji hotelu.

cena

4293 PLN*

*cena za 4 osoby 2+2- przy założeniu, że w zakwaterowaniu biorą udział 2 osoby dorosłe i 2 dzieci w wieku 5 i 8 lat.

cena obejmuje

  Zakwaterowanie w hotelu wraz z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)
  Nielimitowany dostęp do Stefy Wellness (w godz. otwarcia)
  Basen dla dorosłych i młodzieży, basen dla dzieci, 8-os. jacuzzi, sauna fińska i turecka, kaskady, natrysk
  Dostęp do biblioteki na antresoli mazurskiej
 
Wstęp do hotelowego klubu Muzycznego „Masuria Club” (w godz. otwarcia)
  Wypożyczenie roweru (do 3 godzin przez cały pobyt w hotelu; w miarę dostępności)
 
Korzystanie z kijków do nordic walking (w miarę dostępności)
  
Bezpłatny parking
   Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   Ubezpieczenie podstawowe Allianz : KL 40.000 PLN oraz NNW do 10.000 PLN

cena nie obejmuje

   Dodatkowych posiłków, napojów nie ujętych  w programie (Napoje do obiadokolacji (poza wodą)
  Opłata klimatyczna
  Dodatkowe usługi oferowane przez hotel
  Transportu do /z hotelu oraz dodatkowych transferów na miejscu podczas pobytu
  W
ydatków własnych (atrakcje- bilety wstępu)