Urlop w słonecznym Kołobrzegu

}

7 dni

Kołobrzeg

min. 4 osoby

Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze uzdrowisko nadmorskie w Polsce. Dzięki naturalnym źródłom wód mineralnych, solanki i pokładów borowiny leczy się tu głównie choroby układu oddechowego, krążenia oraz choroby stawów. Kołobrzeg jest jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim, której początki upatruje się w wytwarzaniu soli.

Proponujemy nocleg z  dala od miejskiego zgiełku, wśród zieleni Parku NATURA 2000, gdzie znajduje się piękny i nowoczesny obiekt, który wyróżnia elegancja i spójność z naturalnym krajobrazem. Tylko trzy minutowy spacer bezpośrednim przejściem do morza wystarczy, by znaleźć się na szerokiej, piaszczystej plaży.

Baltic Plaza hotel**** mediSPA & fit to wyjątkowe miejsce, królujące w zachodniej części Kołobrzegu, najpopularniejszego z polskich kurortów nadmorskich. Apartamenty w Baltic Plaza hotel mediSPA & fit cechuje komfort i przestrzeń. Na 50 metrach kwadratowych urządzono pokój dzienny, aneks kuchenny, oddzielną sypialnię. Wszystkie apartamenty są klimatyzowane, wyposażone w: TV, telefon, Internet Wi-Fi, sejf, chłodziarkę, czajnik oraz komplet naczyń. Łazienki z prysznicami wyposażono w suszarkę do włosów i komplet ręczników. Do każdego z apartamentów przylega obszerny balkon lub samodzielny taras.

Kołobrzeg swoim bogactwem historycznym, kulturowym oraz naturalnym, sprawi iż nie będziesz odczuwał rutyny ani na minutę. Oprócz złocistych plaż i czystego powietrza uzdrowisko zachęca do długich spacerów molem a każdy zwolennik morskiej przygody może zwiedzić port i skorzystać z niesamowitego rejsu po Morzu Bałtyckim. Zapraszamy !

Baltic Plaza mediSPA&fit 4*- Pomorze Zachodnie,  Kołobrzeg

Przestronny apartament z pokojem dziennym, aneksem kuchennym i oddzielną sypialnią (z dwoma pojedynczymi łóżkami z możliwością złączenia). W wyposażeniu: klimatyzacja, TV, telefon, Internet, sejf, lodówka, czajnik, komplet naczyń, sprzęt plażowy. W łazience prysznic, suszarka do włosów, komplet ręczników i mydło.

       

 

Termin 23.07-29.07.2020

Dojazd samochodem:

Jadąc samochodem należy kierować się na Koszalin i Kołobrzeg. Po wjeździe do miasta należy kierować się ul. Koszalińską, która następnie przechodzi w ul. Kamienną i dalej Młyńską. Po przejechaniu dwóch mostów należy na rondzie zjechać w ul. Wolności (kierunek Dźwirzyno), na następnym rondzie w prawo w ul. Jedności Narodowej. Po przejechaniu ok. 1,4 km należy skręcić w lewo w ul. Wylotową i po następnych 1,3 km na rogu ul. Plażowej i Wylotowej znajduje się Baltic Plaza hotel mediSPA & fit. Odległość od Koszalina wynosi 45 km, od Szczecina – 135 km, a od Warszawy – 505 km.

Dojazd pociągiem i autobusem:

Jadąc samochodem należy kierować się na Koszalin i Kołobrzeg. Po wjeździe do miasta należy kierować się ul. Koszalińską, która następnie przechodzi w ul. Kamienną i dalej Młyńską. Po przejechaniu dwóch mostów należy na rondzie zjechać w ul. Wolności (kierunek Dźwirzyno), na następnym rondzie w prawo w ul. Jedności Narodowej. Po przejechaniu ok. 1,4 km należy skręcić w lewo w ul. Wylotową i po następnych 1,3 km na rogu ul. Plażowej i Wylotowej znajduje się Baltic Plaza hotel mediSPA & fit. Odległość od Koszalina wynosi 45 km, od Szczecina – 135 km, a od Warszawy – 505 km.

Warunki rezygnacji: Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

Minimalna liczba uczestników: 4 osoby (2+2)

Dojazd we własnym zakresie.

Śniadania. Możliwość dokupienia obiadokolacji serwowanej w cenie 50 zł/os.

Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają liczne zabytki. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz. Warto zobaczyć również pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej.
Latarnia – ma wysokość 26 metrów. Zasięg światła wynosi 29,6 km. Latarnia znajduje się przy wejściu do portu, zbudowana na prawym brzegu Parsęty, przy początku falochronu ochraniającego wejście do portu.

Stare Miasto z zachowanym zabytkowym układem ulic zabudowanych nowymi domami ale stylizowanymi na zabytkowe. Ta charakterystyczna zabudowa obejmuje obszar pomiędzy Ratuszem a rzeka Parsętą. Ratusz powstał w XIV wieku. Ozdobiony jest 5 małymi wieżyczkami i jedną strzelistą główną wieżą. Kołobrzeg przez wiele lat pełnił rolę twierdzy. Najwięcej fortyfikacji zbudowano w XVII i XIX wieku. Niektóre z nich zachowały się do dziś. Amfiteatr na ulicy Fredry 1 został wybudowany na forcie Wilczym z 1807 roku. Przy plaży widać mury kamiennego szańca.

Spacerując po Kołobrzegu nie sposób ominąć najbardziej charakterystycznego punktu jakim jest molo o długości 220 m. Od mola do portu na długości 400 metrów ciągnie się szeroki deptak nadmorski, który jest wspaniałym miejscem do spotkań. Przy deptaku na wysokiej wydmie stoi Pomnik Zaślubin z Morzem. Mijając sanatorium Bałtyk znajdziemy się na Promenadzie Wydmowej mierzącej 2 km. Jest jedną z najpiękniejszych i najdłuższych promenad nad Bałtykiem. W sezonie jak i poza nim natkniemy się tam na tłumy kuracjuszy oraz turystów. Wzdłuż promenady rozciągają się kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb i ogródki piwne. Promenada prowadzi skrajem parku nadmorskiego, wzdłuż którego rozciąga się uzdrowiskowo – wypoczynkowa część Kołobrzegu. U końca promenady znajdują się pozostałości fortu Kamienny Szaniec. Po prawej stronie w parku znajduje się kołobrzeski amfiteatr, słynący z odbywających się tu jeszcze przed paroma laty Festiwali Piosenki

Każdy zregeneruje tutaj ciało i umysł korzystając ze strefy Wellness & Spa, pływając kajakiem lub spacerując wśród dzikiej mazurskiej przyrody.

Do wyjazdu warto zaopatrzyć się w lekki, przewiewny strój oraz bluzę czy coś cieplejszego na wypadek deszczu lub chłodniejszych wieczorów. Oprócz sandałów i klapek warto pomyśleć o adidasach a nawet obuwiu bardziej eleganckim jeśli wybierzemy się do miejscowej restauracji. Podstawą naszej walizki powinien być strój kąpielowy oraz kremy z filtrem, olejki  chłodzące po opalaniu oraz niezbędne nakrycie głowy, np. kapelusz. Należy pamiętać o ręcznikach i kocach na plażę. Należy pamiętać o zapakowaniu przyjmowanych lekach a jeśli podróżujemy z dziećmi warto zaopatrzyć się w leki np. przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.

Oczywiście dokumenty tożsamości podróżnych będą potrzebne w recepcji hotelu.

cena

5602 PLN*

*cena za 4 osoby 2+2- przy założeniu, że w zakwaterowaniu biorą udział 2 osoby dorosłe i 2 dzieci w wieku 5 i 8 lat.

cena obejmuje

  Zakwaterowanie w hotelu wraz z wyżywieniem (śniadania)
  Nielimitowane korzystanie z basenu, jacuzzi, strefy saun i salki gimnastycznej (z powodu COVID-19 zawieszona działalność strefy wellness)
  Nieograniczona zabawa dla dzieci w bajkowej sali zabaw PIRAT (w budynku) oraz na placu zabaw
   Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   Ubezpieczenie podstawowe Allianz : KL 40.000 PLN oraz NNW do 10.000 PLN

cena nie obejmuje

   Dodatkowych posiłków, napojów nie ujętych  w programie (Napoje do obiadokolacji (poza wodą)
  Opłata klimatyczna
  Parking monitorowany

  Dodatkowe usługi oferowane przez hotel
  Transportu do /z hotelu oraz dodatkowych transferów na miejscu podczas pobytu
  W
ydatków własnych (atrakcje- bilety wstępu)