Australia klasycznie

}

15 dni

Australia

min. 8 osób

Nie tylko kraj, nie tylko wyspa, ale i kontynent. Piękno dzikiego krajobrazu zachwyci nie tylko amatorów przyrody, ale i tych zakochanych w unikalnych krajobrazach. Podróż do Australii wymaga cierpliwości i stalowych nerwów. Jednak pobyt Tam, rekompensuje wszystkie niedogodności podróży. Zachwycają również cuda natury: wszechobecne kangury, przez którymi ostrzegają nawet znaki na drogach oraz misie Koala. Nie sposób ominąć mitycznej, świętej góry Aborygenów: Uluru oraz jednego z cudów natury Wielkiej Rafy Koralowej.

TERMIN:

02.11.2019 – 17.11.2019

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 8 osób.

WAŻNE: spotkanie z polskim pilotem następuje w Australii na lotnisku, dolot do Australii jest bez pilota!

INFORMACJE DODATKOWE:

Wymagane dokumenty:

Paszport: ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Australii

Wymagana wiza do Australii. Wiza jest bezpłatna.

Wniosek wizowy online jest dostępny tylko w j. angielskim. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii www.homeaffairs.gov.au. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej (potwierdzenie uzyskania wizy otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii.

Pomagamy w wyrabianiu wiz online.

Zakwaterowanie w  sprawdzonych hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkam.

Codzienne śniadania, lunch na Wielkiej Rafie Koralowej, 3 kolacje.

Transfery lotniskowe minivan albo większy minibus na wycieczki.

Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Na żółtaczkę szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie ma konieczności stosowania profilaktyki antymalarycznej.

W trakcie naszego wyjazdu w Australii jest wiosna. Pogodne i ciepłe dni bez letnich upałów. Temperatury w granicach 20-25 stopni. Czasami może  padać deszcz.

Ubrania lekkie, luźne, najlepiej z naturalnych włókien, typowo wakacyjne rzeczy. Dodatkowo należy wsiąść cieplejszą bluzę, szalik lub apaszkę na chłodne poranki i wieczory, lekki płaszcz przeciwdeszczowy. Obowiązkowo wygodne obuwie do chodzenia,  zwiedzania (sandały) i obuwie za kostkę (zabudowane), preparaty ochronne do opalania min. 20, mały plecak na lokalne wycieczki, w przypadku noszenia szkieł kontaktowych warto wziąć zapasowe okulary (kurz na trasie), apteczka pierwszej pomocy (warto mieć tabletki przeciw alergiczne tzw. tabletki antyhistaminowe), krem przeciw komarom (z jak największą % zawartością środka DEET,  krem przeciw komarom – najlepszy to MUGGA do kupienia na www.mugga.com.pl, środki po ukąszeniu typu Fenistil, okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, mokre chusteczki bardzo przydatne w upale, okrycie głowy (kapelusz, czapka).

dzień 1 - Warszawa - Sydney

Wylot z Warszawy do Sydney.

dzień 2 - Sydney

Przylot do Sydney, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży w hotelu. Wieczorny spacer na kolacje w okolicach budynku słynnej Opery. Nocleg.

dzień 3 - Sydney

Śniadanie w hotelu. Piesze zwiedzanie Sydney: najpiękniejszego miasta Australii. Zobaczymy m.in. Opera, Harbour Bridge, najwyższy budynek miasta- „Sydney Tower” , miejsce przybycia pierwszych skazańców, stary port, starówkę „The Rocks” z magazynami. Wieczorem rejs po zatoce o zachodzie słońca z kolacją, gdzie będziemy mogli podziwiać cudowną panoramę miasta .

 

dzień 4 - Góry Błękitne

Śniadanie w hotelu. Całodniowy wyjazd w Góry Błękitne (4WD). Po przejeździe przez górskie wioski dotrzemy to australijskiego buszu, gdzie ujrzymy słynne formacje skalne Trzy Siostry oraz zwiedzimy starożytne miejsce Aborygenów.  Po lunchu przejedziemy do Featherdale Wildlife Park, gdzie spacerując będziemy mogli przytulić torbacze Koala, nakarmić kangury, podpatrzeć kolorowe papugi. Po powrocie do Sydney wieczór wolny, nocleg.

dzień 5 - Sydney - Melbourne

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Melbourne. Po przylocie zwiedzanie Melbourne – „serca”  Południowej Australii. Po południu odbędziemy fakultatywną wycieczkę „Parada Pingwinów” na Phillip Island (119 AUD) – każdego wieczoru o zachodzie słońca miliony pingwinów wychodzi z morza na brzeg wyspy, tworząc majestatyczne widowisko.

dzień 6 - Wielka Droga Oceaniczna (Great Ocean Road)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na całodniową wyprawę Great Ocean Road podczas której ujrzymy najpiękniejszą część australijskiego wybrzeża. Miniemy słynne zatoki Torquay, Lorne, Apollo Bay a także Twelve Apostles, Loch Ard Gorge oraz London Bridge. Od Port Campbell przez urocze miasteczka rybackie Colac i Winchelsea dojedziemy do hotelu.

dzień 7 - Melbourne – Ayers Rock

Śniadanie w hotelu. Przelot do Ayers Rock. W Outback Pionier zaczniemy safari. Po południu wycieczka do Mount Olgas. Przy lampce wina obejrzymy fascynujący zachód słońca z świętym dla Aborygenów Uluru (Ayers Rock). Po typowej australijskiej kolacji, czas na relaks pod pełnym gwiazd niebem. Nocleg w klimatycznym obozowisku.

dzień 8 - Kings Canyon – Alice Spring

Śniadanie. Zwiedzenie Kings Canyon, z krótką wspinaczką na krawędź kanionu i formacjami „Zaginione Miasto” oraz „Edeński ogród„. Będzie możliwość  wejścia na Północną i Południową ścianę. Lunch w Kings Creek Station i powrót do Alice Springs. Popołudniu fakultatywna wyprawa ”Diner to Camel” – jednogodzinna podróż na wielbłądach wzdłuż rzeki Todd, zwiedzanie muzeum wielbłądów oraz kolacja (ok. AUD 104). Powrót do hotelu, wieczór wolny.

dzień 9 - Santa Marta - Mamey - Sierra Nevada

Przejazd do Parku Narodowego Sierra Nevada de Santa Marta. Stamtąd  jeep’em do ostatniego bastionu cywilizacji – wioski Mamey. Zimny lunch i początek trekkingu po karaibskiej puszczy. Wędrówka potrwa około 4-5 godzin. Dziś dojdziemy do domku Alfredo, który zaserwuje kolację przy świecach i opowie o partyzantach, dżungli i kokainie… Możliwość zakupów organicznej kawy bezpośrednio od plantatorów. Noc w hamakach w tym niesamowitym miejscu.

dzień 10 - Alice Springs – Cairns – Port Douglas

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z lokalnym przewodnikiem na Aboriginal Dreamtime & Bushtucker Tour. Poznamy historię, kulturę prawdziwych Aborygenów, będzie możliwość rzutu bumerangiem lub włócznią, spróbujemy tradycyjnej „kuchni”  buszmeńskiej, otrzymamy lekcję przetrwania na pustyni oraz weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii kontaktu z duchami: corroborree. Po południu przejazd na lotnisko, przelot do Cairns nad Morzem Koralowym w stanie Queensland – doskonałego punktu wypadowego na rafę koralową. Nocleg w hotelu.

 

dzień 11 - Wielka Rafa Koralowa

Śniadanie w hotelu. Całodniowy rejs katamaranem na Wielką Rafę Koralową – największy na Ziemi wytwór organizmów żywych, widoczny nawet z kosmosu. W planie m.in. nurkowanie z rurką (snorkelling), pływanie, oglądanie morskiego dna w kabinie ze szklanym dnem, zwiedzanie podwodnego obserwatorium, karmienie morskich ryb lub też zwykły relaks. Lunch na statku. Po południu powrót do hotelu, czas na krótki odpoczynek. Wieczór wolny.

 

dzień 12 - Kuranda - Rain Forestation - Skyrail Tour

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na stację kolejową, przejazd Kuranda Scenic Rail zbudowaną ponad 100 lat temu niezwykle krętą linią kolejowa z Cairns do miasteczka Kuranda – 15 tuneli, liczne mosty i wodospady, 300-metrowa przepaść. Przejazd do Rainforestation: ustanowiony na 40 hektarach park tropikalny, gdzie z przewodnikiem poznamy drzewa kakaowe, wanilia i wiele innych odmian owoców tropikalnych. Powrót nastąpi Skyrail – kolejką linową ponad lasem tropikalnym.

 

dzień 13 - Cairns

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na słodkie „nic nie robienie”.

 

dzień 14 - Carins - Warszawa

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny do Polski.

 

 

dzień 15 - Warszawa

Przylot do Warszawy i zakończenie wyjazdu.

 

cena

6050 $ / osoba

cena obejmuje

  Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami i śniadaniami
2 noclegi w namiotach wraz z pełnym wyżywieniem
Lunch podczas rejsu na Wielką Rafę Koralową
3 kolacje wg programu
Zwiedzanie wg programu
Bilety wstępu
T
ransfery, transport minivanem na całej trasie,
Opiekę polskiego pilota w Australii

U
bezpieczenie podróżne Signal Iduna SIGNAL IDUNA KL 50.000 EUR, NNW 20.000 PLN, BP 2.000 PLN, OC 200.000 PLN
Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

cena nie obejmuje

  Kosztów biletów lotniczych już od 6500PLN
Wycieczek fakultatywnych, (ceny poszczególnych wycieczek oznaczono w programie w lokalnej walucie),
  Dodatkowych posiłków nie ujętych w programie
  Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelach – ok. 820 AUD
  Własnych wydatków
  Napiwków