Namibia – Botswana – Zimbabwe „Skarby Afryki”

}

15 dni

Namibia, Botswana, Zimbabwa

min. 6 osoby

 

 

Unikalny program zwiedzania Afryki: połączenie safari w Namibii z rejsem rzecznym na rzece Chobe na luksusowym statku Zambezi Queen. Na trasie zwiedzania:  Parki Etosha, pustynia Namib i Chobe, Wodospady Wiktorii.

 

UWAGI

Minimalna liczba uczestników – 6 osób

INFORMACJE DODATKOWE

Wymagane dokumenty

Paszport: ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Afryki. Sugerujemy zrobić ksero lub skan paszportu – strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały lub też na dysku swojej poczty elektronicznej.

 

Botswana – Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni.

Namibia –  obywatele RP muszą uzyskać wizę przed wjazdem do Namibii, koszt wizy: 105 EUR.

4* hotele /lodge  oraz statek Zambezi Queen

Śniadania w hotelowych restauracjach, pełne wyżywienie podczas rejsu

Nowoczesne minibusy z klimatyzacją, jeep 4 x 4

 

Wyjeżdżających do tej części Afryki nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny. Zagrożenia malarią jest niewielkie.

Sugerujemy wyjazd kwiecień – wrzesień.

Lekkie i przewiewne ubrania z bawełny i lnu (typowo letnie), nakrycie głowy, kremy ochronne, leki według osobistych potrzeb, sandały ale na wieczory warto wziąć cieplejsze bluzy, polary

 

 

 

dzień 1 - Warszawa - Winhoek

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Wylot do Namibii.

 

dzień 2 - Windhoek - Namib Naukluft

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Odebranie z lotniska przez lokalnego przewodnika i następnie przejazd na południe kraju. Podróż odbywać się będzie drogą szutrową. Wjeżdżamy w  rejon najpiękniejszej pustyni Afryki – Namib słynącej z niezwykłego krajobrazu, wypełnionego zaskakującymi formami skalnymi, najwyższymi wydmami świata, a wszystko w najprzeróżniejszych odcieniach czerwieni. Odpoczynek po podroży, kolacja w eleganckiej lodge.

 

dzień 3 - Namib Naukluft

Wcześnie rano pobudka i wyjazd na najwyższe i najpiękniejsze na świecie wydmy z czerwonego piasku, spacer do Sossusvlei oraz Deadvlei, ze skamieniałymi drzewami oraz wyschniętym, pustynnym jeziorem. W drodze powrotnej musimy zaliczyć szczyt najwyższej wydmy Świata Dune 45 oraz kanion Sesriem. Nocleg w luksusowej lodge na obrzeżach parku.

dzień 4 - Namib Naukluft- Cape – Swakopmund

Wyruszamy w drogę do Swakopmund, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możemy spodziewać się następujących atrakcji: fauna i flora pustyni Namib (dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy) i liczne punkty widokowe: Gaub Pass, Kuiseb Pass, Dune Seven oraz słynnym Zwrotniku Koziorożca. Dojeżdżamy do Swakopmund  po południu, czas wolny, kolacja i nocleg w lodge.  

dzień 5 - Swakopmund – Sandwich Harbour – Swakopmund

Całodniowa wycieczka na morzu i na ladzie: rejs po oceanie w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i przy odrobinie szczęścia, wielorybów, a następnie przejazd samochodami terenowymi do Sandwich Harbour, słynące z niesamowitych krajobrazów. Kolacja i nocleg.  

dzień 6 - Swakopmund – Twylfefontein

Przejazd wzdłuż Wybrzeża Szkieletowego, po drodze mijamy wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno , po czym opuszczamy chłodne wybrzeże i wjeżdżamy w głąb lądu. Dalsza podróż w okolice Brandberg, okolice Twylfefontein, poszukiwanie pustynnych słoni. Po drodze mijamy wioskę ludzi Herero, w których kobiety chodzą w słynnych sukniach wiktoriańskich i nakryciach głowy przypominających krowie rogi – symbol Herero. W Twylfefontein odwiedzimy również wioskę ludu Damara oraz tajemnicze rysunki naskalne pozostawione przez Buszmenów.  Przenocujemy w przepięknej lodge wkomponowanej w malownicze formacje skalne.

dzień 7-8 - Twylfefontein – Kamanjab – Etosha

Żegnamy Damaraland, przejazd do Etosha, ale najpierw zatrzymamy się w Kamanjab, gdzie odwiedzimy wioskę plemienia Himba. Po wizycie wyjazd do Narodowego Parku Etosha. Ten i następny dzień spędzimy na safari oraz tropieniu i obserwacji dzikiej zwierzyny. 

 

dzień 9 - Etosha - okolice Windhoek

Opuszczamy gościnny Park Etosha, po drodze odwiedzimy farmę krokodyli oraz największy market z lokalnymi, drewnianymi wyrobami w Okahandja. Nocleg w przepięknej Epacha lodge (www.epacha-lodge.com)

dzień 10 - Windhoek - Johannesburg – Kasane - Marina Chobe

Wczesna pobudka, transfer na lotnisko. Wylot do Kasane. Spotkanie z kierowcą i przejazd do lodge, gdzie zaokrętujemy się na Zambezi Queen – 45 metrowy komfortowy statku, z doskonała kuchnią, obszernymi kabinami na pokładzie może pomieścić maksymalnie 28 gości; co sprawia że rejs staje się ekskluzywnym przeżyciem. Kolacja na pokładzie o zachodzie słońca i O 22.00 wyłączenie generatorów i pogrążamy się w afrykańskiej ciszy…Nocleg.

dzień 11 - Rejs po rzece Chobe

Poranna kawa na pokładzie, śniadanie. Czas na trakcje dnia: wodne safari łodzią motorową po rozlewiskach rzeki Chobe, zobaczymy m.in. słonie, hipopotamy. Drugą opcją jest łowienie ryb. Dodatkowo dla chętnych wizyta w lokalnej wiosce po stronie Namibii lub ciąg dalszy wodnego safari. Wieczorem kolacja podczas której goście będą mogli skosztować tradycyjnych afrykańskich potraw tego regionu i poznać lokalne tańce.

dzień 12 - Rejs po rzece Chobe – Victoria Falls

Śniadanie, powrót do miejsca zaokrętowania, opuszczenie statku. Przejazd do Victoria Falls. Zakwaterowanie w lodge. Po odpoczynku przejazd nad wodospady Wiktorii, czas na podziwianie  majestatycznych widoków.

dzień 13 - Wodospady Wiktorii

Czas na lokalne atrakcje (wybór należy do Państwa): najsłynniejszy na świecie ratfing, spacer z lwami lub słoniami; bungee; loty na lotni;. Dodatkowo leniwie spędzamy czas na zakupach na miejscowym targowisku afrykańskich wyrobów, spacerze do największego baobabu w okolicy lub na zwykłym relaksie.  Po południu transfer na lokalne lotnisko, gdzie przesiądziemy się do helikoptera, 15 minutowy przelot nad malowniczymi Wodospadami Wiktorii!

dzień 14 - Wodospady Wiktorii - Europa

Czas na śniadanie, czas wolny na zakupy. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

dzień 15 - Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

cena

od 5500 EUR/osoba

cena obejmuje

Zakwaterowanie na statku  Zambezi Queen, kabina typu standard (2 noclegi), wyżywienie – 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami, bufet lub przekąski o północy, opcja Lal Inclusive w trakcie rejsu – napoje gazowane i niegazowane, drinki, piwo, wino itp. serwowane w barze i restauracji bez ograniczeń (lokalne); lodge 4* ze śniadaniami;
Przewozy na trasie pojazdem 4×4, opieka lokalnego kierowcy, koszty paliwa, transfer z i na lotnisko, opłaty parkowe (Sossusvlei , Etosha ) noclegi w wymienianych 4*/5* hotelach / lodgach , wyżywienia (śniadania, lunche i kolacje) , wizyta w wiosce Himba i Damara; wyżywienie (śniadania i obiadokolacje); woda mineralna na trasie (niegazowana); safari Land Roverem w parku Etosha w poszukiwaniu zwierząt , całodniowa wycieczka w Walvis Bay : rejs statkiem + Sandwich Harbour
Zwiedzanie wg programu
Opłaty wstępu do parków narodowych
15 miutowy przelot nad wodospadami Wiktorii z transferem
Opieka przewodnika FLUGO
Wszystkie transfery na trasie z woda mineralną
Ubezpieczenie turystyczne: NNW 16000 PLN, KL 30 000 EUR, KR 5000 EUR, bagaż 1800 PLN   

cena nie obejmuje

Kosztów biletów lotniczych już od 5887 PLN
Serwisu bagażowego podczas wejścia i zejścia ze statku
Kosztów dodatkowych posiłków w Victoria Falls
  Napojów do posiłków (za wyjątkiem wymienionych powyżej)
W
ydatków osobistych i zwyczajowych napiwków w Afryce (ok. 10% wartości usługi)
K
osztów wiz: Namibia (45 EUR, do uzyskania w Polsce), Zimbabwe (30 USD, do uzyskania na granicy)