Wakacyjny relaks na Podlasiu

}

7 dni

Białowieża

min. 3 osoby

Najmniej zurbanizowany region Polski, naznaczony wielokulturowością, Brama na Wschód, z polską Amazonką- Narwią, sielskimi krajobrazami, na obszarze 4 parków narodowych,  z drewnianą zabudową ze słynnymi okiennicami,  kościołami i cerkwiami , „must see” każdego Polaka i nie tylko. Znane na całym świecie z Białowieskiego  Parku Narodowego i żubrów tam zamieszkałych. Hotel Białowieski położony jest w sercu Białowieskiego Parku Narodowego, w otoczeniu licznych wsi z drewnianymi domami i cerkwiami oraz zabytków pozostawionych na tych terenach przez cara Aleksandra III. 

Do dyspozycji gości oddanych zostało łącznie 86 komfortowych pokoi, z których każdy wyposażony jest w: łazienkę z kabiną prysznicową lub wanną, telewizor, bezprzewodowy internet WiFi.
W hotelowej restauracji odnaleźć można elegancję i rosyjską atmosferę podkreśloną detalami dopełniającymi wystrój wnętrza. Na jednej ze ścian znajduje się sgraffito przedstawiające nieistniejący już pałac myśliwski.

W hotelu mieści się nowoczesny kompleks basenowy, w którego skład wchodzą m.in. basen o powierzchni 170 m2, sauna szwedzka, łaźnia parowa i turecka, podgrzewana plaża basenowa z leżankami, jacuzzi, brodzik dla dzieci, pool bar. Oprócz tego, w części zabiegowej SPA na gości czeka szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych, relaksacyjnych i wyszczuplających. Osoby spragnione aktywnego wypoczynku mogą również wypożyczyć rowery, kajaki lub kijki do nordic walking, skorzystać z boiska do siatkówki lub wybrać się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej.

Podlasie to świetny pomysł na reset i odprężenie od szumu informacyjnego. Prawdziwa kolebka slow life zaledwie 200 km od Warszawy! Jeśli szukasz dziewiczej przyrody i spokoju  to idealnie trafiłeś. Najgłębsze jezioro Hańcza, szlaki rowerowe i wodne, obserwacja dzikich zwierząt np. bobrów, spacery z pochodniami nocą i słuchanie opowieści o Rusałce czy Wodniku  i wiele innych niespotykanych w innej części Polski atrakcji  tutaj to nie lada gratka. Zapraszamy !

Hotel Białowieski Conference, Wellness&Spa 3*

Komfortowy pokój wyposażony w: telewizor, internet bezprzewodowy, łazienkę z kabiną prysznicową lub wanną i suszarkę do włosów.

        

 

Termin 22.07-29.07.2020

Dojazd samochodem:

Jadąc samochodem od strony Białegostoku trzeba wjechać w ulicę Olgi Gabiec, po przejechaniu kilometra skręcić w prawo w ulicę Kolejową, następnie lekko w lewo w ulicę Parkową i kontynuować (ulica Parkowa przejdzie w ulicę Stoczek). Hotel znajduje się po prawej stronie.
Odległość od Białegostoku – 85 km, od Warszawy – 240 km, od Krakowa – 490 km, od Wrocławia – 575 km.

Dojazd pociągiem i autobusem:

Najlepiej dojechać do Białegostoku pociągiem lub autobusem i tam przesiąść się do autobusu jadącego w kierunku Białowieży.

Warunki rezygnacji: Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

Minimalna liczba uczestników: 3 osoby (2+1)

Dojazd we własnym zakresie.

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu

Białowieża to duża wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. Najstarsze ślady obecności ludzi na tych terenach pochodzą z neolitu, czyli sprzed około 5 tysięcy lat. Po trzecim rozbiorze Rzeczypospolitej, w 1795 roku, Białowieża znalazła się pod zaborem rosyjskim. W 1889 roku, z polecenia cara Aleksandra III rozpoczęto budowę pałacu, który ukończony został pięć lat później. Następnie, na potrzeby tego właśnie pałacu, wybudowano dworzec Białowieża Pałac, a kilka lat później Białowieża Towarowa (ten zachował się do dzisiaj). Sam pałac spłonął wskutek działań wojennych w 1944 roku.
Bogata historia Białowieży znajduje odzwierciedlenie w zabytkach, do których zaliczyć można m.in:

– Obelisk na grobli pałacowej na cześć króla Polski i elektora saskiego
– Prawosławną cerkiew parafialną pw. św. Mikołaja Cudotwórcy (1895 r.)
– Park Pałacowy z XIX wieku
– Stację kolejową Białowieża Towarowa (1903 r.)
– Stajnię i powozownię
– Wieżę ciśnień

Niewątpliwą atrakcją Białowieży jest Białowieski Park Narodowy. Bogactwo świata roślin i zwierząt można poznawać podczas spaceru 4-kilometrowym szlakiem. Szlak ten można pokonać wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem. W Obrębie Ochronnym Hwoźna można poruszać się bez przewodnika, pieszo lub rowerem.

Na drodze łączącej Białowieżę z Hajnówką znajduje się utworzony w okresie międzywojennym rezerwat pokazowy żubrów. Tam, w warunkach zbliżonych do naturalnych, można zobaczyć żubry, tarpany, łosie, jelenie, sarny, dziki, rysie i wilki. Naprzeciwko wejścia do rezerwatu rozstawione są kramiki, gdzie można kupić wyroby lokalnych artystów oraz miody z pobliskich pasiek.

Podlasie oprócz serwowanego oczywistego resetu dla ciała i duszy oferuje również wiele ośrodków rehabilitacyjnych i uzdrowiskowych o różnych profilach leczniczych, od narządów ruchu po neurologiczne i układu oddechowego.

 

Oprócz letnich ubrań proszę nie zapomnieć o cieplejszym okryciu i zabudowanym obuwiu. Przydadzą się one zwłaszcza podczas podglądania dzikiego Podlasia, np. po zachodzie słońca można podziwiać piękne niebo pełne gwiazd (najniższy poziom „zanieczyszczenia” sztucznym światłem w kraju), wczesnym rankiem można obserwować stado żubrów lub wziąć udział w spływie kajakowym. Przyda się również okrycie przeciwdeszczowe. Można zabrać stroje kąpielowe aby ochłodzić się na jednej z plaż.

Filtr przeciwsłoneczny na letnie eksploracje Podlasia również jest niezbędny.

Dokumenty tożsamości będą niezbędne w hotelowej recepcji.

cena

3920 PLN*

*cena za 3 osoby 2+1- przy założeniu, że w zakwaterowaniu biorą udział 2 osoby dorosłe i 1 dziecko w wieku 8 lat.

cena obejmuje

  Zakwaterowanie w hotelu wraz z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)
  Nielimitowany dostęp do kompleksu basenowego : basen, dzika rzeka, gejzery powietrzne, ławki z masażem powietrznym, natryski wrażeń, jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne całoroczne, sauny i łaźnie parowe (zgodnie z dostępnością)
  W terminie od 26.06 do 31.08 w każdy czwartek i sobotę, w ramach obiadokolacji, organizowany jest Wieczór Kresowy na Carskiej Polanie – impreza przy ognisku z wyśmienitym menu grillowym
   Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   Ubezpieczenie podstawowe Allianz : KL 40.000 PLN oraz NNW do 10.000 PLN

cena nie obejmuje

  Opłata klimatyczna
  Parking dodatkowo płatny 25 PLN/doba

  Dodatkowe usługi oferowane przez hotel
  Transportu do /z hotelu oraz dodatkowych transferów na miejscu podczas pobytu
  W
ydatków własnych (atrakcje- bilety wstępu)