Wyprawa do dalekiej Australii

}

18 dni

Australia

min. 6 osób

Podróż na drugi koniec świata do kraju – kontynentu podczas której zwiedzicie najważniejsze miasta słynące z wiktoriańskiej architektury, będziecie podziwiać rozgwieżdzone niebo na pustyniach interioru w okolicach świętej skały Aborygenów oraz zrelaksujecie się na plażach Złotego Wybrzeża.

Program wycieczki jest tak skonstruowany, aby wyważyć balans pomiędzy aktywnym wypoczynkiem połączonym ze zwiedzaniem, oraz relaksem w miejscowych kurortach i na plażach.

Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń umieszczonych na tablicach, które ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami (krokodyle) i innego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia.
Słońce w okresie letnim operuje bardzo intensywnie – nie­zbędne jest stosowanie kremów z filtrami UV 30+ i noszenie ciemnych okularów.
Jeśli ktoś regularnie przyjmuje jakieś leki powinien zabrać je ze sobą najlepiej wraz z opakowaniem, aby nie pojawiło się podejrzenie przewozu narkotyków. Warto zabrać ze sobą dodatkowe opakowanie leków, bo nie ma gwarancji, iż na miejscu będziemy mogli je kupić. Jeśli nosimy okulary albo soczewki kontaktowe, powinniśmy zabrać ze sobą receptę od okulisty albo zapasowe okulary bądź soczewki.
W długiej trawie żyją kleszcze, które mogą przenosić gorączkę kleszczową. Na piesze wycieczki w buszu najlepiej jest zakładać długie spodnie, a nogawki upychać do butów lub skarpet.
Nie należy natomiast martwić się o chorobę podróżników, czyli biegunkę. W Australii można bez obaw jeść świeże owoce, lody, warzywa, sałatki i pić wodę z kranu.
Warto zrobić kserokopię paszportu i wziąć ze sobą w oddzielnym opakowaniu.
Z praktycznych wskazówek warto pamiętać, że podczas tak długiego lotu grozi nam choroba zakrzepowa nóg. Dobrze jest w trakcie lotu zmuszać się do wstawania z fotela co 2-3 godziny po to aby rozruszać kości.

Na przeważającej części kontynentu panuje klimat zwrotnikowy, a z racji faktu, że Australia leży na południowej półkuli miesiące najzimniejsze to czerwiec sierpień, gdzie przykładowo w Sydney/Melbourne przewidywane temperatury: w ciągu dnia do 18-20 stopni C, w nocy temperatura spada do 8 stopni C. W miesiacach grudzień – marzec średnie temperatury są wyższe średnio o stopni C.
w rejonie Arlie Beach / Brisbane: Przewidywane temperatury: w ciągu dnia do 30 stopni C, w nocy do 23 stopni C
Plażowanie można urządzać przez cały rok: temperatura wody od 24 do 29 ºC. Nurkowanie w okolicach Wielkiej Rafy Koralowej można planować na każdą porę roku – w zależności od tego, co chcielibyśmy obserwować. Należy uważać na niektóre jadowite mięczaki oraz szkaradnice.

Oficjalną walutą Australii jest dolar australijski (AUD). Jeden dolar australijski dzieli się na sto centów australijskich. Występują banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100 ($) 1 AUD = ok. 3,00 PLN
Sugerujemy kupić australijskie dolary w Polsce, lub też wziąć ze sobą dolary amerykańskie lub EUR i wymienić na australijskie dolary po przylocie. Dobrym rozwiązaniem jest także płatność kartą kredytowa lub debetową, gdyż jest to bardzo powszechna forma a różnice kursowe całkiem korzystne.

 • krem do opalania min. 20 i kapelusz
 • krem nawilżający do rąk i twarzy,
 • pomadka ochronna do ust
 • mały plecak na lokalne wycieczki
 • gniazdka elektryczne mają otwory na trzy płaskie bolce, więc konieczna jest przejściówka
 • w przypadku noszenia szkieł kontaktowych warto wziąć zapasowe okulary (kurz na trasie)
 • apteczka pierwszej pomocy (warto mieć tabletki przeciw alergiczne tzw. tabletki antyhistaminowe)
 • krem przeciw komarom (z jak największą % zawartością środka DEET,  krem przeciw komarom – najlepszy to MUGGA do kupienia na www.mugga.com.pl
 • środki po ukąszeniu typu Fenistil
 • aparat fotograficzny (warto mieć zapasową baterię) z torbą ochronna przed kurzem + dodatkowe karty pamięci do aparatu
 • okulary przeciwsłoneczne
 • kostium kąpielowy
 • mokre chusteczki, bardzo przydatne w upale, zastępujące często kran lub prysznic
 • okrycie głowy, kapelusz, czapka

W bagażu podręcznym warto mieć wszystkie niezbędne rzeczy (bielizna na zmianę, medykamenty, itp. w razie zagubienia głównego bagażu )

Obowiązkowe szczepienia:  przy podróży z Polski – nie obowiązują
Błonica, tężec, polio – zalecane
Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 600 AUD. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 40 AUD.

Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Travel na poniższe kwoty:
Koszty leczenia: 100000.00 EUR
Koszty ratownictwa: 5000.00 EUR
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków „Trwały Uszczerbek” 20000.00 PLN
Bagaż podróżny 2000.00 PLN
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 200.000 PLN
Ubezpieczenie działa także pod spożyciu alkoholu uczestnika wyjazdu (za wyjątkiem zdarzeń z kategorii OC). Uwaga na choroby przewlekłe! W przypadku leczenia chorób wynikających z istniejących wcześniej dolegliwości (ang. existing condition) żadna standardowa polisa nie zwraca kosztów stąd prosimy o informacje w tej sprawie.

Obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii http://www. homeaffairs.gov.au/.

dzień 1 - przelot Warszawa – Dubaj (lub Doha)

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przylot na lotnisko pośrednie do Dubaju lub Doha, gdzie przesiadamy się na samolot lecący bezpośrednio do Melbourne.

dzień 2 - przylot do Melbourne

 Przesiadka na wylot do Australii. Przylot do Melbourne. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży

dzień 3 - Melbourne
Okazja do poznania miasta słynącego z wiktoriańskiej architektury pięknych ogrodów i Australian Open. W 6h programie zwiedzania korty tenisowe w Melbourne Park, Royal Botanic Gardens ze słynnym Shrine of Remembrance, Fitzroy Gardens z Domkiem Cooka czy Victoria Art Center. Jeśli czas pozwoli wizyta w National Gallery of Victoria oraz St.Paul Catedral. Opcjonalnie: kolacja w restauracji w zabytkowym tramwaju i możliwość podziwiania miasta z okien tramwaju podczas kolacji, która jednocześnie będzie nocną podróżą po Melbourne. (opcja do potwierdzenia.
dzień 4 - Melbourne - Great Ocean Road

Przejazd jedna z najsłynniejszych tras w Australii – do Parku Narodowego Port Cambell. Podróż przez błękitne lasy eukaliptusowe pełne drzewiastych paproci i wapiennych klifów. Na miejscu istnieje możliwość lotu helikopterem (ok. 160 AUS). Okazja podziwiania słynnych formacji skalnych –12 Apostołów. W drodze powrotnej postój w Torquay mekce surferów.

dzień 5 - Melbourne – Góra Kościuszki - Canberra

Przejazd przez Alpy Australijskie w kierunku stolicy Australii Canberry. Na trasie kolejna atrakcja: Góra Kościuszki czyli najwyższy szczyt kontynentu z możliwością jego zdobycia bez większego wysiłku (wjazd kolejką na Charlotte Pass [koszt ok. 31 AUD w jedną stronę] na wysokość 1760 m a następnie dla chętnych wjazd i wyjście na szczyt góry). Po zejściu astępnie przejazd do Canberry połączony z panoramicznym zwiedzaniem stolicy i nocleg.

dzień 6 - Canberra - Sydney

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy m.in Stary i Nowy Parlament, dzielnica ambasad, War Memoriał i przejazd do Sydney. Po przyjeździe wieczorny spacer po dzielnicy portowej w okolicach słynnej opery w Sydney, wejście na most Harbour Bridge oraz wjazd na wieże widokową Sydney Tower. Kolacja w porcie (płatne na miejscu) i nocleg.

dzień 7 - Sydney

Całodniowe zwiedzanie Sydney, w programie: Ogród Botaniczny, główna ulica George Street, zabytkowa dzielnica z budynkami parlamentu stanowego, Katedra oraz wiktoriańskie eleganckie centrum handlowe Queen Victoria, wizyta w szlifierni opali najbardziej znanego kamienia wydobywanego w Australii. Po południu spacer do portu i czas wolny na wizytę w oceanarium lub przejazd na miejską plażę i popołudniowy relaks nad oceanem.

dzień 8 - Sydney - Uluru

Przelot do Uluru – słynnej świętej skały Aborygenów. Po przylocie krótki relaks, a po południu przejazd do jednego z najbardziej unikatowych tworów na naszej planecie, gdzie po objeździe i spacerze przy skale przejedziemy na spektakularny zachód słońca z lampką australijskiego wina. Podczas kolacji będziemy mieli możliwość spróbowania steka z kangura, krokodyla lub australijskiej wołowiny samodzielnie przyrządzonej  na grillu. Dzień zakończymy nocnym podziwianiem rozgwieżdżonego nieba w australijskim interiorze.

dzień 9 - Uluru - Brisbane – Proserpine

Z samego rana przejazd na podziwianie wschodu słońca na pustyni. Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Brisbane i dalej do Proserpine, po przylocie przejazd do kurortu w Arlie Beach. Tropikalny klimat, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda i egzotyczna przyroda to idealna baza wypadowa na podziwianie Wielkiej Rafy Koralowej.

dzień 10 - Proserpine - Whitsunday Islands

Niezwykły rejs na Whitsunday Islands jedyna w swoim rodzaju wycieczka gdzie podczas rejsu możecie podziwiać rajskie wysepki wyłaniające się z oceanu oraz skorzystać z okazji żeby popływać w szmaragdowych wodach i podziwiać podwodne życie rafy podczas snorklingu lub nurkowania z butlą. Podczas rejsu obiad w formie bufetu. Powrót na nocleg i kolację do kurortu.

dzień 11 - Proserpine - Gold Coast

Transfer na lotnisko i przelot do Brisbane a następnie przejazd na Złote Wybrzeże i okazja wypoczynku na piaszczystych australijskich plażach .

dzień 12 i 13 - Gold Coast

Relaks na plażach Złotego Wybrzeża a dla chętnych fakultatywna wycieczka do Currumbin Wild Sanctuary (ok 80 AUD), gdzie można obserwować misie koala oraz inne zwierzęta i rośliny lasu deszczowego. Wieczorem skorzystamy z uroków nocnego życia w Surfers Paradise (puby, kluby i dyskoteki)

dzień 14 - Gold Coast – Brisbane – Darwin - Kakadu

Transfer na lotnisko, wylot do Darwin, zwiedzanie miasta, przejazd do Kakadu (program uzależniony od godziny przylotu), nocleg w Cooinda Lodge.

dzień 15 - Kakadu (opcja)

Zwiedzanie Kakadu, m.in dostępne w porze deszczowej wodospady, rejs Yellow Water, Nourlangie Rock, przejazd na nocleg w Pine Creek. (w cenie śniadanie i lunch)

dzień 16 - Kakadu - Katherine (opcja)

Przejazd do Katherine, zwiedzanie wąwozu Katherine, rejs i Katherine Hot Springs (źródła Mataranka mogą być niedostępne w miesiącach zimowych). W cenie śniadanie i lunch.

dzień 17 - Kakadu – Katherine – Darwin - Europa (opcja)

Opcjonalny lot helikopterem nad wąwozem Katherine. Powrót do Darwin, przystanek w Litchfield National Park. Transfer na lotnisko w Darwin i wylot do Europy (w cenie śniadanie i lunch).

dzień 18 - Warszawa

Przylot do Polski, zakończenie australijskiej przygody…

cena

około 12 000 PLN /1 osoba

Cena skalkulowana została dla grupy 12 osobowej.

cena obejmuje

zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  prywatne transfery z kierowcą-przewodnikiem
  śniadania
  zwiedzanie i atrakcje zgodne z programem
  wstęp na Harbour Bridge, Sydney Tower

  oplata za wstęp do Uluru
  opiekę pilota
  ubezpieczenie turystyczne
 
wejścia do wszystkich miejsc historycznych (według planu)

cena nie obejmuje

)   kosztu biletów lotniczych
   kosztów napiwków dla kierowców oraz lokalnego przewodnika (50 AUD od osoby zbierane przez pilota na początku wyjazdu
  napojów i posiłków poza wymienionymi w programie

   dopłaty do pakietu w Parku Kakadu: 2140 AUD (przy min. grupie 6 osobowej)